خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بیرجند

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بیرجند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز یک شنبه ۳ آذرماه، حکم اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان بیرجند اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح روز یک‌شنبه ۳ آذرماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان بیرجند در استان خراسان جنوبی به اجرا درآمده است.

هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، “محمد دبیر”، فرزند آقانور اهل استان سیستان و بلوچستان و ساکن گلستان عنوان شده است.

بر اساس این گزارش وی به مدت یک سال و ۵ ماه تحمل حبس کرده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ تا ۸ اکتبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۲ شهروند اعدام شدند و ۱۳۴ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۵ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۶ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید