خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  کودک آزاری؛ آزار جنسی و بارداری یک دختر ۱۱ ساله در تهران

کودک آزاری؛ آزار جنسی و بارداری یک دختر ۱۱ ساله در تهران

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تجاوز به یک دختر ۱۱ ساله توسط ناپدری‌اش در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرده که این دختر ۱۱ ساله مورد آزار جنسی قرار گرفته و باردار است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، نخستین پرونده‌ای که دیروز در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد مربوط به پرونده آزار یک دختر ۱۱ ساله به نام مهسا بود.

بر اساس این گزارش، یک ماه قبل بود که مادر مهسا به پلیس آگاهی تهران رفت و از همسر دومش به نام محسن شکایت کرد. مادر مهسا گفت: “بعد از طلاق، من و دخترم تنها بودیم تا اینکه با مردی به نام محسن آشنا شدم. این مرد با ابراز علاقه به من باعث شد وقتی به خواستگاری‌ام آمد جواب مثبت بدهم ما با هم ازدواج کردم و مدت یک سال و نیم است که با همراه دختر ۱۱ ساله‌ام در خانه محسن زندگی می‌کنیم تصورم این بود می‌توانم با این مرد خوشبخت باشم او مهربانی می‌کرد برای دخترم نیز دلسوزی‌های زیادی داشت تا اینکه از مدتی پیش متوجه شدم دخترم رفتار‌های عجیبی دارد مرتب از او سوال می‌پرسیدم چه شده است جوابی نمی‌داد! طفره می‌رفت! تا اینکه بعد از مدتی متوجه شدم مهسا به افسردگی مبتلا شده است”.

مادر مهسا افزود: “خیلی نگرانش بودم ماجرا را با محسن هم در جریان گذاشتم او می‌گفت که نگران نباش مهسا خوب می‌شود تا اینکه با دلشوره زیاد خیلی صمیمی با دخترم حرف زدم و از چیزهایی که می‌شنیدم وحشت کردم مهسا می‌ترسید حرف بزند تا اینکه خواست رازش را فاش نکنم و با گریه گفت که محسن چندین بار در غیاب من سراغ او رفته و آزارش داده است. با شنیدن این ماجرا دنیا روی سرم خراب شد باور نمی‌کردم بخاطر اشتباه من دخترم صدمه دیده است از محسن متنفر شده بودم و برای حمایت از دخترم و مجازات این مرد تصمیم به شکایت گرفتم”.

به دنبال شکایت مادر مهسا، دختر نوجوان به پزشکی قانونی معرفی شد. وقتی کارشناسان پزشکی قانونی در گزارشی تکان دهنده اعلام کردند نه تنها مهسا مورد آزار قرار گرفته است بلکه حالا باردار است با دستور قضایی پلیس سراغ محسن رفت و این ناپدری را بازداشت کرد.

در این گزارش آمده است، محسن ابتدا خواست با ادعا‌های گمراه کننده خودش را بی گناه نشان دهد، اما وقتی شنید مهسا باردار است و آزمایش ژنتیکی رازش را فاش می‌کند چاره‌ای جز اقرار ندید. محسن دیروز در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد تا در برابر اتهامش از خود دفاع کند. دختر ۱۱ ساله نیز روبه روی قضات ایستاد برای ناپدری‌اش اشد مجازات را خواستار شد.

مهسا گفت: “من نمی‌دانستم باید ماجرا را به مادرم بگویم یا نه؟ همیشه از محسن می‌ترسیدم فقط مراقب بودم در غیاب مادرم نزد شوهرش تنها نباشم تا اینکه مادرم فهمید من به هم ریخته هستم و سراغم آمد من خجالت می‌کشیدم به او حرفی بزنم، اما دیدم تنها راه خلاصی‌ام این است من هر شب کابوس می‌بینم و از همه مردها می‌ترسم”.

محسن در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: “من مهسا را مانند دختر خودم دوست داشتم و او را آزار نداده‌ام. چون با همسرم اختلاف داشتم به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. مهسا با پسران غریبه در ارتباط بود و ممکن است از آن‌ها باردار شده باشد.”

این مرد درباره اعتراف اولیه‌اش به آزار دختر ناتنی‌اش ادعا کرد تحت شرایط به هم ریخته روحی و روانی این اقرار را داشته است.

در پایان قضات دادگاه با توجه به ادعای بی گناهی محسن و اصرار مهسا و مادرش به اینکه این مرد عامل تعرض بوده است دستور دادند تا با آزمایش DNA روشن شود پدر فرزندی که مهسا در شکم دارد کیست؟!

ادامه جلسه دادگاه به بعد از اعلام نظریه آزمایش ژنتیکی موکول شد.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید