خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  کرمانشاه؛ تحویل پیکر و خاکسپاری دو تن دیگر از کشته شدگان اعتراضات سراسری

کرمانشاه؛ تحویل پیکر و خاکسپاری دو تن دیگر از کشته شدگان اعتراضات سراسری

خبرگزاری هرانا – پیکر سجاد باقری یکی از معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در تهران روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه پس از انتقال به کرمانشاه در قبرستان این شهر به خاک سپرده شد. پیکر مصطفی فرزامی یکی دیگر از معترضان که در کرمانشاه کشته شده بود نیز روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه در قبرستان روستای زادگاهش در یکی از روستاهای کرمانشاه به خاک سپرده شد. امروز جمعه نیز پیکر دو تن دیگر از معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در شهرهای کرمانشاه و تهران در شهرستان کرمانشاه به خاک سپرده شده بود. از روز جمعه ۲۴ آبان ماه تجمعات اعتراضی در واکنش به افزایش قیمت بنزین در در بیش از ۱۰۰ شهر کشور برگزار شد. در جریان این اعتراضات که اغلب به خشونت کشیده شد، شمار زیادی از معترضان از جمله این سه شهروند جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در روزهای سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه و  چهارشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۸،  پیکر دو تن از معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در کرمانشاه به خاک سپرده شد.

هویت این دو شهروند “سجاد باقری و عبدالرضا شیرزادی، فرزند کاظم، ۲۰ ساله، هر دو اهل کرمانشاه” توسط هرانا احراز شده است.

سجاد باقری طی روزهای گذشته در جریان اعتراضات سراسری در تهران کشته شده بود.

پیکر آقای باقری پس از انتقال از تهران به کرمانشاه و تحویل به خانواده روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه در قبرستان شهرستان کرمانشاه به خاک سپرده شد.

سجاد باقری، متاهل، دارای یک فرزند خردسال است. آقای باقری کر و لال بوده است.

عبدالرضا شیرزادی، شهروند اهل روستای داوران جلالوند کرمانشاه نیز روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری در کرمانشاه کشته شده بود.

پیکر آقای شیرزادی پس از تحویل به خانواده روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه در قبرستان روستای زادگاهش در یکی از روستاهای کرمانشاه به خاک سپرده شد.

هرانا پیشتر نیز در گزارشی از تحویل پیکر و خاکسپاری دو شهروند دیگر اهل کرمانشاه به نام‌های نادر ببژنوند و مصطفی فرزامی خبر داده بود. نادر ببژنوند در جریان اعتراضات سراسری در کرمانشاه و مصطفی فرزامی نیز در جریان این اعتراضات در تهران کشته شده بود.

در واکنش به افزایش قیمت بنزین، از روز جمعه ۲۴ آبان ماه تجمعات اعتراضی در در بیش از ۱۰۰ شهر کشور برگزار شد. در جریان این اعتراضات شمار زیادی از معترضان از جمله این دو شهروند در شهرهای مختلف جان خود را از دست دادند.

بنا بر گزارش‌ها در جریان این تجمعات که اغلب به خشونت کشیده شده بود، بیش از ۱۰۰ تن کشته شده اند. منابع رسمی روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه از بازداشت بیش از هزار نفر طی سه روز در سراسر کشور خبر داده بودند. روز چهارشنبه ۲۹ آبان و پنجشنبه ۳۰ آبان نیز مسئولان امنیتی و قضایی از بازداشت صدها تن از معترضان در در استان‌های ”کهگیلویه و بویراحمد، فارس، مازندران، تهران، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، لرستان، خوزستان، البرز، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و گیلان خبر داده‌اند. همچنین بیش از ۵۰ تن از دانشجویان دانشگاه تهران و علامه در روزهای اخیر بازداشت شدند که تعدادی از آنها کماکان در بازداشت بسر می‌برند. از سوی دیگر با گذشت بیش از ۱۴۰ ساعت از زمان قطعی اینترنت در کشور با تصمیم شورای امنیت ملی، روز گذشته و امروز گزارش‌هایی از برقراری اتصال اینترنت در برخی نقاط از استان های هرمزگان، آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش هایی از  تهران منتشر شده است. بنا به گزارش “نت لاکز” میزان دسترسی به اینترنت جهانی در ایران اکنون به حدود ۱۴ درصد رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید