خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  کامیل احمدی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

کامیل احمدی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کامیل احمدی، نویسنده، مردم‌شناس و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی روز دوشنبه ۲۷ آبان، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۲۰ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، عصر یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸، کامیل احمدی، مردم‌شناس، پژوهشگر و نویسنده، با تودیع قرار وثیقه آزاد شده است.

شفق رحمانی، همسر این پژوهشگر در این باره به گفته است: کامیل احمدی عصر روز یکشنبه با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون پس از سه ماه بازداشت موقت آزاد شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ایران مهر ماه امسال بازداشت آقای احمدی را تائید کرده و گفته بود “موضوع آن بحث ارتباط با کشور‌های بیگانه و موسسات وابسته به سرویس‌های بیگانه است.”

کامیل احمدی، روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود.

کامیل احمدی مردم‌شناس، پژوهشگر و نویسنده، دارای مدرک کارشناسی در رشته حقوق انتشارات و چاپ از دانشگاه هنر لندن (مدرسه ارتباطات لندن UAL) و کارشناسی ارشد در رشته مردم‌شناسی اجتماعی و مردم نگاری تصویری از دانشگاه کنت کانتربری (UOK) انگلستان است.

از وی تاکنون کتابها و مقالاتی درباره ختنه زنان، ازدواج زودهنگام کودکان، کودک همسری، ازدواج موقت، دگرباشان جنسی و ازدواج سفید در ایران به چاپ رسیده است.

“طنین سکوت؛ پژوهشی جامع در باب ازدواج زودهنگام کودکان در ایران”، “به نام سنت (پژوهشی جامع در باب ختنه زنان در ایران)”، “نگاهی دیگر به شرق و جنوب شرق ترکیه” از جمله کتاب هایی هستند که از کامیل احمدی منتشر شده است. “خانه‌اى با در باز؛ پژوهش جامعی در باب ازدواج سفید در ایران” دیگر کتاب او است که در آن به موضوع ازدواج سفید پرداخته و در دست چاپ است.

گفتنی است که وی سه فیلم کوتاه مستند نیز با موضوع قوم نگاری در ایران ساخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید