خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پس از گذشت هشت ماه؛ بی خبری از سرنوشت یک شهروند بازداشت شده در نیکشهر

پس از گذشت هشت ماه؛ بی خبری از سرنوشت یک شهروند بازداشت شده در نیکشهر

خبرگزاری هرانا – حمیدالله اربابی، شهروند اهل شهرستان نیکشهر، با گذشت بیش از دویست و چهل روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بیخبری به سر می برد. این شهروند در تاریخ ۱ فروردین ماه سال جاری در منزل شخصی خود واقع در روستای نکهچ آهوران از توابع شهرستان نیکشهر، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، حمیدالله اربابی، شهروند اهل روستای نکهچ آهوران شهرستان نیکشهر پس از ۲۴۰ روز کماکان در بازداشت و بیخبری به سر می‌برد.

این شهروند که متاهل و دارای ۴ فرزند است، پیشتر در تاریخ ۱ فروردین ماه ۹۸، توسط ماموران امنیتی از منزل شخصی خود واقع در روستای نکهچ نیکشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

گفتنی است که از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند ۲۵ ساله اطلاعی در دست نیست.

یک منبع مطلع با بیان اینکه ارگان بازداشت کننده این شهروند اداره اطلاعات چابهار بود، در خصوص جزئیات بازداشت این شهروند گفت: “در اولین روز نوروز، شب هنگام، هشت الی نه نفر از ماموران با لباس نظامی و شخصی و با همراه داشتن اسلحه به منزل حمیدالله اربابی رفته و پس از تهدید خانواده‌اش وی را بازداشت کردند”.

این منبع افزود: “خانواده حمیدالله اربابی در این مدت هیچ اطلاعی از فرزند خود ندارند و با مراجعه به نهادهای امنیتی هیچ جواب درستی که فرزندشان کجا و توسط چه ارگانی بازداشت شده نگرفتند. در طی این مدت برادر و همسر این شهروند به دلیل پیگیری سرنوشت آقای اربابی بازداشت شده و پس از یک روز آزاد شدند.”

در این گزارش آمده است، پدر حمید الله اربابی، مولاداد اربابی و نیز عمه و شوهر عمه‌اش در سال ۱۳۷۴ توسط ماموران امنیتی که شبانه به روستایشان آمده بودند، بر اثر تیراندازی ماموران کشته شدند”.

گفته می شود مولاداد اربابی پدر حمیدالله، معلم و مدیر مدرسه راهنمایی نکهچ بود و به عنوان یکی از کشاورزان نمونه منطقه اهوران شناخته می‌شد.

حمیدالله اربابی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید