خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  خلیل کریمی، فعال کارگری از زندان سنندج آزاد شد

خلیل کریمی، فعال کارگری از زندان سنندج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، خلیل کریمی، فعال کارگری با پایان مدت محکومیت خود از زندان سنندج آزاد شد. وی پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به دو ماه حبس تعزیری کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، دیروز شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۸، خلیل کریمی، فعال کارگری، با پایان دوره محکومیت از زندان سنندج آزاد شد.

خلیل کریمی پیشتر در تاریخ ۱۴ تیرماه ۹۷، در رابطه با اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “شرکت کردن در مراسم روز جهانی کارگر” و “شرکت در کمپین نه به اعدام” تفهیم اتهام شده، و در دادگاه دفاعیات خود را در این خصوص ارائه داده بود.

این فعال کارگری در تاریخ ۱۹ شهریور ۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی”، محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم نهایتا در تاریخ در تاریخ ۱ مردادماه سال جاری در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به دو ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود. 

آقای کریمی در تاریخ ۱ مهرماه سال جاری، در پی مراجعه به دادگاه انقلاب سنندج، به همراه خانواده‌اش و تعدادی از فعالین کارگری، بازداشت و جهت تحمل حکم ۲ ماه حبس تعزیری خود راهی زندان این شهر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید