خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  عفو و تخفیف مجازات بیش از ۳ هزار و پانصد زندانی از جمله ۳۲ تن از محکومان امنیتی

عفو و تخفیف مجازات بیش از ۳ هزار و پانصد زندانی از جمله ۳۲ تن از محکومان امنیتی

خبرگزاری هرانا – سه هزار و ۵۵۲ تن از زندانیان محاکم عمومی و انقلاب تحت عنوان «عفو» به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام و ششمین امام شیعیان شامل تخفیف و بخشودگی مجازات شدند. در کنار این آمار و ارقام تنها ۳۲ تن از این زندانیان دارای اتهامات امنیتی بوده اند که درصد بسیار ناچیزی از مشمولان این طرح را شامل میشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، به مناسبت سال روز تولد پیامبر اسلام و ششمین امام شیعیان، آیت الله خامنه ای با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات ۳۵۵۲ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

در این گزارش آمده است، در میان عفو شدگان، ٣٢ نفر از زندانیانی که دارای محکومیت امنیتی (از جمله تعدادی از اهالی رسانه و دانشجویی) بودند، پس از طی فرایند قانونی در قوه قضاییه با پیشنهاد رییس دستگاه قضا، طی نامه‌ای مستقل به آیت الله خامنه ای و موافقت وی، مشمول این عفو تخفیف و تبدیل مجازات شدند.

در کنار این آمار و ارقام زندانیانی که دارای اتهامات امنیتی بوده اند درصد بسیار ناچیزی از مشمولان این طرح را شامل می شوند.

لازم به ذکر است در این گزارش جزییات پرونده، میزان محکومیت و هویت زندانیانی که شامل این طرح قرار گرفته اند، اعلام نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید