خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای دهمین روز در محوطه بازار هفت تپه و شماری از ساکنان منطقه شهرک جوادیه واقع در شهرستان کرمانشاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در پی عدم رسیدگی به مطالباتشان برای دهمین روز در محوطه بازار هفت تپه تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع در این خصوص گفت: “بعد از گذشت چندین روز اعتراض صنفی، وقتی با بی‌توجهی‌ به پرداخت مطالباتمان روبرو شدیم، ناچارا اعتراض‌‌ها را به خارج از شرکت در محوطه بازار هفت تپه انتقال دادیم تا شاید صدایمان به گوش مسئولان برسد. مطالبات دیگری نیز از کارفرما در تجمعات ۳۳ روزه سال گذشته داشته‌ایم که هنوز برآورده نشده‌اند”.

به گفته وی کارگران دو ماه از مطالبات مزدی مربوط به شهریور و مهرماه سال جاری خود را در حالی طلبکارند که در حال حاضر ۱۲ روز از موعد پرداخت حقوق آن‌ها گذشته و کارفرما کمبود منابع مالی را دلیل پرداخت نکردن حقوق‌ها عنوان می‌کند.

یکی دیگر از کارگران گفت: “درصورتی که به درخواست‌های به حق ما پاسخ مثبت داده نشود، اعتراضات ادامه خواهد داشت”.

گفتنی است دور جدید اعتراضات هفت تپه از تاریخ ۱۳ آبان همراه با اعتصاب این کارگران آغاز شده است. کارگران معترض مطالبات خود را دریافت معوقات مزدی، امنیت شغلی، بازگشت به کار همکاران اخراجی، لغو خصوصی‌سازی و لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه کارگران و حامیان آن‌ها عنوان کردند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع ساکنان شهرک جوادیه کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از ساکنان شهرک جوادیه شهرستان کرمانشاه در مقابل استانداری این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان حاضر در تجمع که تعدادشان به ۱۵ خانوار می‌رسید، ضمن اظهار نگرانی از مشکلات عدیده مالی و زمان تحصیل فرزندانشان، از مدیرکل راه و شهرسازی و استاندار کرمانشاه خواستند برای تخلیه واحدهای سازمانی تا پایان خرداد ۹۹ به آنها فرصت داده شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید