خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  اکبر لکستانی، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

اکبر لکستانی، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – اکبر لکستانی، رئیس سابق شورای شهر ماکو امروز چهارشنبه با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد. وی پیشتر پس از مراجعت از آمریکا و در پی ورود به ایران در مرز زمینی سرو توسط مامورین امنیتی بازداشت و روز جمعه ۱۲ مهرماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۸، اکبر لکستانی، رئیس سابق شورای شهر ماکو امروز چهارشنبه با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد.

اکبر لکستانی پیشتر در تاریخ ۶ مهرماه ۹۸، در پی ورود به ایران در مرز زمینی سرو توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در ارومیه منتقل شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی به بند ۲ روان درمانی زندان ارومیه منتقل شده بود.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای لکستانی تا لحظه تنظیم این گزارش کماکان اطلاعی در دست نیست و تاکنون دادگاهی در خصوص پرونده‌ی وی تشکیل نشده است.

رضا لکستانی، فرزند اکبر لکستانی پیشتر در ارتباط با بازداشت پدر خود در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تایید تابعیت ایرانی-آمریکایی پدر خود گفته بود: “پدرم روز شنبه به جهت دیدار با مادر بیمار و خانواده پس از سالها به ایران بازگشت و پس از مدتی متوجه شدیم که توسط مامورین اطلاعات سپاه در مرز سرو بازداشت شده است”.

اکبر لکستانی، رئیس سابق شورای شهر ماکو اوایل سال ۸۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

در آن پرونده اتهاماتی از جمله «توهین به مسئولین نظام» و «فعالیت تبلیغی برعلیه نظام» علیه وی مطرح شده و نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان خوی به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. به گفته پسر آقای لکستانی، وی پس از تحمل حدود یک سال حبس در زندان ماکو به دلیل بیماری و با استناد به گزارشات پزشک مبنی بر لزوم مرخصی، به مرخصی اعزام شد و به دلیل افزایش فشارهای امنیتی نهایتا از کشور خارج شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید