خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آرشام رضایی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

آرشام رضایی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، فعال مدنی دقایقی قبل با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. آقای رضایی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. در صورت اجرایی شدن ماده تجمیع احکام میزان حبس قابل اجرای این زندانی کاهش خواهد یافت. وی در تاریخ ۱۷ دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود دو هفته به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۸، آرشام رضایی، فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و پس از تحمل دو هفته سلول انفرادی و با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه زندان اوین و نهایتا به بند عمومی این زندان منتقل شده بود.

جلسه دادگاه این فعال مدنی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه بدون حضور وکیل و بدون اطلاع قبلی برگزار شد.

در تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۷، حکم ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری” در پی احضار به دادگاه به وی ابلاغ شد.

در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید