خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور ۴ حکم اعدام و شلاق همزمان با رهایی یک محکوم به اعدام از مرگ

صدور ۴ حکم اعدام و شلاق همزمان با رهایی یک محکوم به اعدام از مرگ

خبرگزاری هرانا – چهار متهم در تهران طی دو پرونده با اتهامات “قتل” و “رابطه نامشروع” به اعدام و شلاق محکوم شدند. بنا بر خبری دیگر یک زندانی در زاهدان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی در زاهدان که پیشتر به اعدام محکوم شده بود با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

حمید رضا بندانی، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: “بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دوطایفه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شد و متهم از اعدام رهایی یافت”.

صدور حکم اعدام برای ۲ متهم در تهران

به گزارش رکنا، طی هفته گذشته ۲ زندانی در تهران به اتهام قتل به اعدام محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، متهمین که هویت آنها “سامان ۳۲ ساله و عباس” عنوان شده است در مردادماه سال ۹۲ با مشارکت یکدیگر اقدام به قتل یک زن ۵۰ ساله به نام منیژه کرده و مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان از حساب بانکی وی سرقت کرده بودند.

متهمان هفته گذشته در حالی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده به اتهام مشارکت در قتل و کلاهبرداری رایانه ای پای میز محاکمه ایستادند که اولیای دم برای آن ها حکم اعدام خواسته بودند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و سامان و عباس را به خاطر مشارکت در قتل به اعدام و به خاطر کلاهبرداری رایانه ای به زندان محکوم کردند.

صدور حکم اعدام و شلاق برای ۲ در تهران

به گزارش رکنا، روز گذشته دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، دو زندانی در تهران به اتهام قتل و رابطه نامشروع به اعدام و تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، ۲۲ آذر ماه سال ۹۵ با شلیک دو گلوله در بلوار نیایش تهران مرد جوانی به‌نام آروین به قتل رسیده و ضارب با یک خودرو به همراه راننده از محل متواری شده بود که ماموران با کنترل دوربین های مداربسته موفق به شناسایی و بازداشت مالک خودرو میشوند و در پی اعتراف مالک خودرو ضارب که هویت وی ناصر عنوان شده است، بازداشت می شود.

متهمین روز گذشته در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

در جلسه دادگاه همسر مقتول اظهار کرد: به خاطر برخی مشکلات و اختلافاتی که با شوهرم داشتم تصمیم به طلاق گرفتیم در این مدت با ناصر صحبت می‌کردم و گفتم می‌خواهم طلاق بگیرم اما مدتی بعد از طلاق منصرف شدیم. اما او همچنان پیگیر بود و من نمی‌دانستم او چنین نیتی دارد”.

قضات ناصر را به اتهام قتل عمد به اعدام و زن مقتول را به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند و راننده خودرو نیز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید