خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، یک متهم در تهران، توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری این استان، از بابت اتهامات “آزار و اذیت جنسی” و “سرقت” در کنار سایر مجازات ها به ۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از روزنامه ایران، روز گذشته دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، یک متهم در تهران به بیش از ۱۰۰ سال حبس، ۱۱۰ ضربه شلاق و پرداخت دیه محکوم شد.

بر اساس این گزارش،‌ رسیدگی به این پرونده از سال گذشته به‌دنبال شکایت زن جوانی مبنی بر مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتن توسط یک راننده در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت.

بنا بر اظهارات این زن، یک راننده به عنوان مسافرکش این زن جوان را سوار خودرو کرده و در میانه راه از مسیر اصلی منحرف شده و پس از درگیری او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

پس از اظهارات این زن ماموران متوجه شدند در ۵ پرونده مشابه دیگر نیز یک دختر به‌همین شیوه هدف آزار و اذیت راننده پراید قرار گرفته است و با شناسایی پلاک خودرو ماموران موفق به بازداشت متهم شدند.

متهم که هویت وی “امیر، ۲۸ ساله” عنوان شده است صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ مورد محاکمه قرار گرفت.

پس از اعتراف متهم، قضات وی را به اتهام ربودن و آزار و اذیت جنسی ۵ زن و سرقت مقرون به آزار، به بیش از ۱۰۰ سال حبس، ۱۱۰ ضربه شلاق و پرداخت دیه به خاطر ضرب و جرح زنان محکوم کردند.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید