خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند در پی شلیک بی ضابطه ماموران دریابانی کرگان

زخمی شدن یک شهروند در پی شلیک بی ضابطه ماموران دریابانی کرگان

خبرگزاری هرانا – روز جاری ماموران دریابانی بندر کرگان، به سمت یک قایق، به ظن حمل کالای قاچاق آتش گشودند. این واقعه اعتراض مردم محلی را به دنبال داشته و ماموران نیز برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، این بار اقدام به تیراندازی به سوی شهروندان این منطقه نمودند. در پی شلیک بی ضابطه ماموران دریابانی، یکی از شهروندان از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۸، در پی شلیک ماموران دریابانی بندر کرگان به سمت شهروندان، یک نفر از ناحیه پا زخمی شد.

مطابق این گزارش، ساعت ۳ بعد از ظهر روز جاری، مامورین پایگاه دریابانی بندر کرگان به سمت یک قایق که از بندر خصب عمان به این منطقه می‌آمده، به ظن حمل کالای قاچاق آتش گشودند.

گفته شده است این واقعه اعتراض مردم محلی را به دنبال داشته و ماموران نیز برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، این بار اقدام به تیر اندازی به سوی شهروندان این منطقه کردند.

گفتنی است در پی شلیک بی ضابطه ماموران دریابانی، یکی از شهروندان از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

کرگان روستایی در دهستان کرگان بخش بندزرک شهرستان میناب استان هرمزگان ایران است.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید