خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شهروندی که در قم اقدام به خودسوزی کرده بود جان خود را از دست داد

شهروندی که در قم اقدام به خودسوزی کرده بود جان خود را از دست داد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، یکی از آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق در قم که هفته گذشته در منزل خود اقدام به خودسوزی کرده بود، به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تابناک، دیروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸، یک شهروند از آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق در قم که هفته گذشته اقدام به خودسوزی کرده بود، به سبب شدت سوختگی فوت کرد.

بر اساس این گزارش، این شهروند که از ناحیه اعصاب و روان در جنگ ایران و عراق آسیب دیده بود، اواسط هفته گذشته در منزل اقدام به خودسوزی کرده و برای درمان به بیمارستان سوختگی اصفهان اعزام شده بود.

وی روز گذشته به سبب شدت سوختگی در بیمارستان ویژه سوختگی اصفهان جان خود را از دست داد.

در این گزارش با اشاره به این که، این چهارمین مورد خودسوزی مجروحان و آسیب دیدگان جنگ و خانواده جان باختگان جنگ ایران و عراق در سه ماه گذشته بوده، آمده است: “نخستین خودسوزی دوم شهریورماه در مقابل در ورودی اتاق مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم اتفاق افتاد و پس از آن خودسوزی دوم در تهران و سومین خودسوزی در قم صورت گرفت”.

در بخشی از این گزارش آمده است، ده روز قبل دو نامه سرگشاده درباره وضعیت اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران قم که در آن شرایط مدیریت در بنیاد شهید قم تشریح شده بود، به رسانه‌های قم و مسئولان کشوری و لشگری قم ارسال شد. در آن نامه به مسئولین هشدار داده شده بود در صورت تداوم وضعیت فعلی در بنیاد شهید قم هر لحظه احتمال وقوع حوادث تلخی از این دست وجود دارد.

لازم به ذکر است پیشتر در تاریخ ۲ شهریور سال جاری، فرزند یکی از جان باختگان جنگ ایران و عراق، به دلیل مشکلات پزشکی و در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش در مقابل ساختمان بنیاد شهید قم اقدام به خودسوزی کرده بود و به علت وخامت وضعیت جسمانی و شدت سوختگی یک روز پس از خودسوزی جان باخت.

روز سوم شهریور ماه سال جاری نیز یک شهروند که با ۲۵ درصد جانبازی تحت پوشش بنیاد شهید قم بوده، در منزل خودسوزی کرده و نهایتا ۲۰ شهریور، به سبب شدت سوختگی در بیمارستان ویژه سوختگی اصفهان فوت کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید