خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان بازداشت شد

حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط ماموران نیروی انتظامی در شهرضا بازداشت شد. وی پس از بازداشت اعلام کرده که به محض ورود به زندان اعتصاب خواهد کرد. آقای رحمتی تیرماه امسال توسط دادگاه کیفری شهرستان شهرضا به تحمل ۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده و حکم صادره به تائید دادگاه تجدیدنظر نیز رسیده بود. بر اساس این حکم مدت ۱۰ ماه از محکومیت وی در تبعید و در زندان شهر نائین اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانون صنفی معلمان، ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه ظهر امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۹۸، حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط ماموران نیروی انتظامی در شهرضا بازداشت شد.

بازداشت آقای رحمتی در مقابل خانه خود در شهرضا و توسط ماموران نیروی انتظامی صورت گرفته و پس از بازداشت به کلانتری منتقل شده است.

بنا بر این گزارش آقای رحمتی گفته است به محض ورود به زندان اعتصاب خواهد کرد.

تیرماه سال جاری حمیدرضا رحمتی از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی با حرکات غیر متعارف در محیط اداره آموزش و پرورش” به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و همچنین از بابت اتهام “تشویق و ترغیب و تهدید به خشونت با ارسال پیامک در فضای مجازی” به ۱۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده بود.

بر اساس این حکم، مدت ۱۰ ماه از حبس وی به صورت حبس بسته، در تبعید و در شهرستان نائین صورت خواهد پذیرفت و حکم شلاق این معلم نیز در ملا عام و در حیاط زندان شهرضا و در حضور کلیه زندانیان و قاضی ناظر بر زندان اجرا خواهد شد.

این دادگاه همچنین حمیدرضا رحمتی را به عنوان مجازات تکمیلی مکلف به انتشار و الصاق حکم قطعی خود در اداره آموزش و پرورش شهرضا و همچنین تهیه و انتشار لیست ۴۰ مورد از خدمات و پیشرفت های حکومت ایران طی ۴۰ سال گذشته در فضای مجازی کرده است.

مصادیق اتهامات مطروحه علیه آقای رحمتی، در این دادنامه تحصن تک نفره وی در اداره آموزش و پرورش شهرضا و در دست گرفتن شعار نوشته با مضمون “به زندانی بودن معلمان راستین در صحن اداره تا گرفتن پاسخ صحیح در تحصن و اعتصاب خواهم ماند” عنوان شده است.

شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان اصفهان حکم صادره علیه حمیدرضا رحمتی را در شهریورماه سال جاری عینا تائید کرد.

لازم به یادآوری است حمیدرضا رحمتی، از تاریخ ۱۰ تا ۱۹ آذرماه ۹۷ در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آبان‌ماه ۹۷ در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود.

آقای رحمتی روز شنبه ۸ دی‌ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی» در ارتباط با تحصن، در تاریخ ۱۱ دی‌ماه همان سال با تودیع قرار کفالت ۴۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید