خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  جلسه دادگاه ۷ فعال مدنی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد

جلسه دادگاه ۷ فعال مدنی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۷ فعال مدنی به نام‌های معین حاجی زاده، رها احمدی، لیلا میرغفاری، آرمین سورانی، محمد ابوالحسنی، سامان زندیان و وحید غدیرزاده بر اساس یک پرونده مشترک با اتهاماتی از جمله تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات معین حاجی زاده، رها احمدی، لیلا میرغفاری، آرمین سورانی، محمد ابوالحسنی، سامان زندیان و وحید غدیرزاده (قدیری) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد آخرین دفاع از متهمان اخذ شد.

متهمان پرونده از بابت یک پرونده مشترک و حول اتهاماتی از جمله تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی و اشاعه فساد مورد محاکمه قرار گرفتند.

لازم به یادآوری است معین حاجی زاده در تاریخ ۱۷ مردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. اتهامات مطروحه علیه این شهروند “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی” بوده است. آقای حاجی زاده هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین بسر می‌برد.

رها احمدی، دیگر متهم این پرونده در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. خانم احمدی اواخر مرداد ماه سال به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی توسط شعبه ۳ دادسرای اوین تحت عناوین “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، همکاری با دول متخاصم و اشاعه فساد و فحشا” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود. همچنین برای خانم احمدی قرار بازداشت ۲ ماهه صادر شده و علیرغم صدور قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی با تودیع این قرار موافقت نشده است.

لیلا میرغفاری، فعال مدنی و دیگر متهم این پرونده نیز در اوایل مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و اواسط مهرماه به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

محمد ابوالحسنی، متهم دیگر این پرونده و شهروند ساکن قزوین، ۲۳ مردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی و با حکم شعبه ۲۸ دادسرای انقلاب بازداشت شد.

سامان زندیان ششمین متهم این پرونده پیشتر در اعتراضات نسبت به گرانی مردادماه ۹۷ بازداشت شده و مدت محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری کرده بود اما مانند اکثر متهمان پرونده از بابت اتهامات جدید در مردادماه سال جاری بازداشت شد.

وحید غدیرزاده (قدیری) نیز روز یکشنبه ۲۱ مردادماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در استان اردبیل بازداشت شده بود و کماکان از بابت این پرونده مشترک در همین وضعیت به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید