خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  فاطمه ضیایی آزاد، از زندان اوین آزاد شد

فاطمه ضیایی آزاد، از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – فاطمه (حوریه) ضیایی آزاد، زندانی زندان اوین ساعات پایانی روز شنبه با پایان دوران محکومیت خود از بند زنان این زندان آزاد شد. وی در تاریخ ۲۰ فروردین ماه بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۱۸ ماهه خود به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعات پایانی روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸، فاطمه ضیایی آزاد با پایان دوران محکومیت از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

آزادی خانم ضیایی آزاد شب گذشته بدون اطلاع قبلی و با احتساب ایام بازداشت او صورت گرفته است.

در تاریخ ۲۰ فروردین‌ماه ۹۸، فاطمه ضیایی آزاد، در محل اجرای احکام دادگاه، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

وی به همراه همسرش محمود عظیمی در مهرماه سال ۹۴ بازداشت و در بهمن ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد. محمود عظیمی نیز در آذرماه همان سال با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

خانم ضیایی آزاد اندکی بعد در دادگاهی به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد، حکمی که اواخر سال گذشته در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد.

لازم به ذکر است فاطمه ضیایی آزاد ۶۰ ساله که از زندانیان سیاسی سابق در ایران است از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ نیز به مدت پنج سال در زندان به سر برده است.

وی همچنین در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۸۷ از بابت اتهام “تردد به مقر سازمان مجاهدین خلق در عراق” که مدعی بود برای دیدار با دو دخترش” صورت گرفته، بازداشت و در دی ماه سال ۱۳۸۸ با پایان حبس از زندان آزاد شد.

فاطمه ضیایی آزاد همچنین بار دیگر در ۱۸ خرداد ۹۲ توسط ماموران امنیتی بازداشت و در ۲۵ مهرماه همان سال به دلیل سن بالا، بیماری‌ ام . اس و شرایط جسمانی نامناسب از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید