خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، جمعی از کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم بم در مقابل درب ورودی پایگاه این محل در استان کرمان، گروهی از کارگران شرکت قند شوش در محوطه این شرکت و شماری از مالکان خودروهای وارداتی پلاک اروند در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۹۸، جمعی از کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم بم در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی ۳ ماهه خود، در مقابل در ورودی پایگاه ارگ قدیم بم در استان کرمان، دست به تجمع زدند.

این کارگران که از زیرمجموعه‌های سازمان میراث فرهنگی محسوب می‌شوند، گفتند: “علاوه بر تاخیر سه تا چهار ماهه در پرداخت حقوق از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور، یکی از عمده‌ترین مشکلات کارگران روالی است که سازمان میراث فرهنگی برای پرداخت دستمزد کارگران پروژه‌های عمرانی در پیش گرفته است”.

طبق اظهارات این کارگران، سازمان میراث فرهنگی بودجه معینی برای ترمیم و مرمت بناهای فرهنگی مانند ارگ قدیم بم در نظر نگرفته است و برای همین هر ماهه پایگاه‌های میراث فرهنگی برای تامین منابع مالی پروژه‌هایی که در دست مرمت است، دچار مشکل هستند”.

به گفته کارگران، پایگاه ارگ بم نیز از چندین سال پیش دچار کمبود منابع مالی است و هر سه تا چهار ماه یکبار با تامین اعتبار، به کارگران زیرمجموعه خود دستمزد پرداخت می‌کند. با وجود آن که کارگران در چندین نوبت از مسئولان سازمان میراث فرهنگی خواسته بودند به مشکلات این پایگاه رسیدگی کنند اما در عمل اتفاقی رخ نداده است.

کارگران معترض افزودند: “در نتیجه طولانی‌تر شدن موعد دریافت مطالبات معوقه، هر روز برای امرار معاش خانواده‌هایمان بیشتر زیر بار قرض می‌رویم”.

گفتنی است که پروژه مرمت ارگ قدیم بم مربوط به بازسازی بناهایی است که حدودا ۱۶ سال پیش در جریان وقوع زلزله سال ۸۲ ویران شدند و کارگران معترض معتقدند که تاخیرهای به وجود آمده بر کند شدن روند بازسازی تاثیرگذار بوده است.

تجمع کارگران شرکت قند شوش

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۹۸، گروهی از کارگران شرکت قند شوش در اعتراض به اعزام به مرخصی اجباری خود و همکارانشان توسط کارفرما، در محوطه این شرکت، تجمع کردند.

این کارگران ضمن تاکید بر این که که نگران امنیت شغلی خود هستند، گفتند: “با افزایش مشکلات این کارخانه، کارفرما اخیرا با متوقف کردن تولید، گروهی از کارگران این واحد تولیدی را به مرخصی اجباری فرستاده است و مشخص نیست این تعطیلات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت”.

کارگران معترض افزودند: “تعداد زیادی از کارگران این مجموعه تولیدی قراردادی هستند و این نگرانی وجود دارد که با اتمام قراردادها کارفرما نخواهد قرارداد آن‌ها را تمدید کند”.

به گفته کارگران قند شوش در آخرین پیگیری‌هایی که برای حل مشکلات کارخانه با کارفرما انجام دادیم، هیچ پاسخ قاطعی ازسوی کارفرما برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان نشنیدیم، به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته خود تجمع کنیم.

تجمع مالکان خودروهای وارداتی پلاک اروند

به گزارش صداوسیما، امروز شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۹۸، شماری از مالکان خودروهای وارداتی پلاک اروند، در اعتراض به عدم ترخیص وسیله نقلیه خود در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند، دست به تجمع زدند.

در این گزارش آمده است که بیش از ۲۵۰ دستگاه خودروی وارداتی از ۲ سال پیش همچنان در گمرک منطقه آزاد اروند متوقف مانده‌اند و تاکنون به مشکلات این افراد رسیدگی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید