خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام، در بندر عباس و شوشتر/ رهایی ۱۳ محکوم به اعدام در شوشتر طی ۲ سال اخیر

رهایی دو زندانی از اعدام، در بندر عباس و شوشتر/ رهایی ۱۳ محکوم به اعدام در شوشتر طی ۲ سال اخیر

خبرگزاری هرانا – ۲ زندانی در شهرستانهای بندرعباس و شوشتر که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. همچنین رئیس دادگستری شوشتر از رهایی ۱۳ زندانی محکوم به اعدام طی ۲ سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مصطفی آباد رئیس دادگستری شوشتر از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبرداد.

آباد گفت: “در سال ۱۳۹۳ بین دو طایفه از توابع بخش شعیبیه این شهرستان، نزاعی صورت گرفت که در این درگیری، یک فرد ۵۰ ساله به ضرب گلوله سلاح گرم به قتل رسید و متهم به اعدام محکوم شده بود”.

وی افزود: “پس از طی مراحل رسیدگی، پرونده برای سازش به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع شد که با تلاش اعضای این شورا و برگزاری جلسات متعدد، اولیای دم با حضور در دفترخانه ثبت، رضایت خود را اعلام کردند”.
رئیس دادگستری شوشتر خاطر نشان کرد: “طی دو سال گذشته با تلاش اعضای شورا، حدود ۱۳ نفر از محکومان این شهرستان با اخذ رضایت از اولیای دم، از مجازات اعدام نجات یافتند”.

رهایی از اعدام یک زندانی در بندر عباس

به گزارش ایرنا، یک زندانی در بندر عباس که پیشتر به اعدام محکوم شده بود با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این متهم در سال ۹۴ طی یک درگیری مرتکب قتل شده بود و بیش از چهار سال به جرم قتل عمد در زندان بسر می‌برد که با گذشت اولیای دم بعد از طی مراحل قانونی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید