خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کودکان  >  قربانی تجاوز؛ اقدام به خودکشی چندباره دختر ۱۲ ساله کرمانشاهی

قربانی تجاوز؛ اقدام به خودکشی چندباره دختر ۱۲ ساله کرمانشاهی

خبرگزاری هرانا – دختر ۱۲ ساله کرمانشاهی که در پی تجاوز مرد همسایه دست به خودکشی زده بود، در روزهای اخیر بار دیگر در پی اقدام به خودکشی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است. به گفته وکیل خانواده این کودک دادگاه کیفری کرمانشاه کماکان در خصوص پرونده وی اعلام رای نکرده است. مرد همسایه که متهم شده بود در تاریخ ۲۰ شهریورماه به این دختر تجاوز کرده با شکایت والدین کودک بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دختر ۱۲ ساله کرمانشاهی در پی افدام به خودکشی در بیمارستانی در تهران بستری شد.

هنگامه پس از اینکه توسط مرد همسایه مورد تجاوز قرار گرفت، چندمین بار است که  دست به خودکشی می زند.

مصطفی احمدیان، وکیل مدافع این کودک در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “هنگامه مجددا دست به خودکشی زده و به تهران منتقل شده و در یکی از بیمارستان ها بستری است و وضعیت وی نیز چندان مساعد نیست. در ضمن بیان جزئیاتی از مفاد و محتوای پرونده فعلا مقدور نبوده و تحقیقات در دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه در حال انجام است. همچنین موکل از نظر مالی در مضیقه بوده و قادر به پرداخت هزینه های درمان و بیمارستان نمی باشد.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۲۰ شهریورماه مرد همسایه که به این کودک تجاوز کرده بود با شکایت والدین کودک بازداشت شد.

مادر هنگامه ۱۲ ساله، هنگام بازگشت از محل کار به خانه با صحنه تجاوز مرد همسایه به دخترش مواجه شده و پس از مراجعه پلیس و تایید تجاوز توسط پزشک قانونی فرد متهم بازداشت و جهت پیگیری پرونده تحویل مراجع قانونی شده است.

پیشتر مهوش معاذی‌نژاد روانشناس این کودک گفته بود “این دختر به طور کامل فرو ریخته است و به ویژه به خاطر اینکه از سوی برخی از بستگان هم مورد شماتت مداوم قرار گرفته، طی این مدت چند بار اقدام به خودکشی کرده است”.

گفتنی است سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید