خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر طی سه حادثه جداگانه در شهرهای چرداول، تهران و مهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۸، یک کارگر بر اثر سقوط بالابر ساختمانی در روستای چشمه ماهی از توابع شهرستان چرداول واقع در استان ایلام جان خود را از دست داد.

هویت این کارگر “حسین مراد بصیری” توسط هرانا احراز شده است.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس مترو تهران از مرگ کارگر جوانی در خط مترو گلشهر–تهران خبر داد.

سعید عطاءاللهی، در تشریح جزییات این حادثه گفت: “روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه راننده قطار مترو که شهر گلشهر را به مقصد تهران ترک کرده بود، طی تماس با مرکز کنترل اعلام کرد که در طول مسیر بین ایستگاه ورآورد و ایران خودرو، با شی نامعلومی برخورد کرده است”.

وی ادامه داد: “تحقیقات اولیه حکایت از این داشت قطار با شخصی برخورد کرده که براثر شدت وارده در همان لحظه جان خود را از دست داده است. با حضور پلیس در محل حادثه و نیز تحقیقات پلیسی برای بررسی هویت این فرد انجام و مشخص شد که این فرد یکی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری تعمیر و نگهداشت خطوط مترو است که در هنگام کار تعمیر خطوط مترو، قطار با وی برخورد کرده است”.

مرگ یک کارگر در مهران

به گزارش ایلنا، قدرت اله شهبازبیگی، فرمانده انتظامی شهرستان مهران از مرگ مردی جوان در کارگاه آجرپزی بر اثر سقوط دستگاه حمل آجر خبر داد.

شهبازبیگی گفت: “در پی اعلام فوت یک نفر در روستای “سرنی” بخش “صالح آباد” شهرستان مهران، ماموران انتظامی به محل اعزام شدند”.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: “در بررسی های به عمل آمده مشخص شد، جوانی ۳۵ ساله حین کار در کارگاه آجرپزی بر اثر سقوط دستگاه حمل آجر جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید