خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  پرونده تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در شهرستان کارون به دادگستری ارجاع شد

پرونده تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در شهرستان کارون به دادگستری ارجاع شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته کاظم باقلائی، رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان کارون، از ارجاع پرونده تنبیه بدنی یک دانش‌آموز توسط معلمش به دادگستری شهرستان کارون واقع در استان خوزستان خبر داد. در روزهای اخیر تصاویر بدن کبود و زخمی کودکی در فضای مجازی منتشر شده بود که گفته می شود در تاریخ ۱۲ آبان ماه توسط معلم خود مورد تنبیه بدنی قرار گرفته است. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، پرونده معلمی که دانش‌آموز خود را مورد تنبیه بدنی قرار داده بود به دادگستری شهرستان کارون ارجاع داده شد.

براساس این گزارش، کاظم باقلائی اظهار داشت: “معلمی که گفته می‌شود در روز یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه این دانش آموز را مورد تنبیه بدنی قرار داده به دادگستری معرفی شده است”.

وی افزود: “معلم بعد از این اتفاق به اداره آموزش وپرورش احضار شد ولی انجام چنین اقدامی یعنی تنبیه بدنی دانش‌آموز را منکر شد”.

رئیس اداره آموزش و پرورش کارون ادامه داد: “تحقیقات لازم با جدیت و برای رسیدگی هرچه سریعتر به این پرونده از روز اول آغاز شده و همچنان ادامه دارد”.

باقلائی پیش از این در اطلاعیه ای اعلام کرده بود: “این اداره به محض اطلاع از موضوع، پرونده معلم متخلف را به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع داده و خارج از نوبت در حال رسیدگی است”.

تصاویری از کبودی بدن یک دانش آموز از شهرستان کارون در فضای مجازی منتشر شده که دلیل آن تنبیه بدنی معلم عنوان شده است. انتشار این تصاویر واکنش مردم و کاربران فضای مجازی را در پی داشته است.

لازم به ذکر است که مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید