خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در استان خراسان رضوی

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در استان خراسان رضوی

خبرگزاری هرانا – سعید شفیعیان، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد در خراسان رضوی از محکوم شدن صیاد پرندگان به ۲۷۵ ساعت پاشیدن دان برای پرندگان وحشی بدل از ۹۱ روز حبس تعزیری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، یک صیاد متخلف در خراسان رضوی به ۲۷۵ ساعت پاشیدن دان برای پرندگان وحشی محکوم شد.

براساس این گزارش، سعید شفیعیان، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد گفت: “این صیاد متخلف که به جرم زنده گیری پرندگان از گونه سهره طلایی به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده بود با حکم جایگزین حبس توسط قاضی دادگاه کیفری خلیل آباد به پاشیدن دان برای پرندگان وحشی محکوم شد”.

وی با بیان اینکه با جرایم نقدی، حبس یا هر مجازات قانونی دیگر گونه حذف شده به طبیعت برگردانده نمی‌شود افزود: “احکام جایگزین حبس برای جرایم سبک زیست محیطی در راستای جلوگیری از تخلفات موثر است که در روزهای اخیر در این شهرستان شاهد اجرای حکم جایگزین حبس هستیم”.

وی اظهار داشت: “صیاد متخلف در این راستا به ۲۷۵ ساعت خدمت عمومی “دان پاشی” برای پرندگان وحشی در خلیل آباد محکوم شده که حکم وی در حال اجراست”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید