خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران در مقابل ساختمان شورای شهر تهران، گروهی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، شماری از نانوایان شهرستان ساوجبلاغ در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، تعدادی از کارگران دهکده تفریحی زاینده رود چادگان برای بیستمین روز در محل ورودی این مجتمع و عده‌ای از متقاضیان مسکن مهر اهواز در مقابل اداره مسکن و شهرسازی این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

در این گزارش آمده است که پیمانکاران با سر دادن شعارهایی از اعضای شورای شهر درخواست کردند که برای صحبت با آن‌ها به ساختمان بیرونی شورای شهر بیایند و وضعیت آنها را بررسی کنند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “من پیمانکار سازمان زیباسازی شهرداری تهران بودم و در مناطق مختلف فعالیت‌های متفاوتی از جمله نقاشی دیوار،‌ شست‌وشوی جداول و رنگ‌آمیزی آن‌ها را برعهده داشتم. ۲۰۰ میلیون تومان از سال ۹۵ مطالبه دارم ولی توجهی به این مساله نشده و تنها با فاصله‌های طولانی، ۵ تا ۶ میلیون به صورت تدریجی به من پرداخت می‌شود”.

یکی از پیمانکاران ضمن اشاره به اینکه ۸ میلیارد تومان از شهرداری مطالبه دارد، گفت: “در حوزه آذین‌بندی، رنگ‌آمیزی جداول و سرویس پله‌برقی، از سال ۹۳ فعالیت کرده‌ام. ۸۰۰ میلیون تومان قطعه برای تعمیر پله‌برقی‌های شهر از چین آورده‌ام ولی هنوز پولی دریافت نکرده‌ام”.

معترض دیگری نیز با بیان اینکه ۵۰ میلیون از شهرداری طلب دارد اعلام کرد که علیرغم درخواست‌های مکرر از طریق نامه‌نگاری‌ به مراجع مختلف، تاکنون هیچ رسیدگی به مطالباتش نشده است.

مطابق این گزارش، حداکثر مطالبه این پیمانکاران ۸ میلیارد و حداقل ۵۰ میلیون تومان است که از حدود ۶ الی ۷ سال گذشته پرداخت نشده است.

تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، شماری از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل دفتر مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

معترضان که از میان کارگران رسمی، قراردادی و روزمزد بخش صنعت و کشاورزی این شرکت هستند، در خصوص علت حضورشان در تجمع امروز اعلام کردند که دستمزد آنان از دو ماه گذشته پرداخت نشده و کارفرما نیز هنوز به وعده‌هایش مبنی بر پرداخت به موقع مطالبات کارگران، عمل نکرده است.

کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفتند: “حذف مزایای عرفی کارگران هفت تپه از دیگر دلایل اعتراض ماست. چندسال است که مالکیت مجتمع نیشکر هفت تپه، پرداخت برخی مزایای عرفی و قانونی کارگران را کم و یا متوقف کرده است”.

همچنین در این گزارش آمده است که پرداخت نشدن حق بیمه کارگران این واحد تولیدی، از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی، از دیگر دلایل برگزاری تجمع امروز بوده است.

طبق این گزارش، گروهی از کارگران این واحد صنفی، آماده بازنشسته شدن از طریق قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و تعدادی دیگر نیز که ماه‌های پایانی سال گذشته بازنشسته شده‌اند، هنوز موفق به دریافت مطالبات سنواتی خود نشده‌اند.

لازم به ذکر است پیشتر در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه، حدود ۲۰۰ تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با حضور در تجمعی اعتراضی اعلام کردند که حق سنوات آنان، طی دو سال گذشت پرداخت نشده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع نانوایان شهرستان ساوجبلاغ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، گروهی از نانوایان شهرستان ساوجبلاغ برای دومین روز متوالی در اعتراض به نرخ مصوب نان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش علت اعتراض نانوایان ساوجبلاغ تفاوت قیمت مصوب نان این شهرستان با مرکز استان است و معترضان خواهان همسان شدن قیمت نان‌های خود با نرخ نان در شهرستان کرج هستند

بیستمین روز تجمع کارگران دهکده تفریحی زاینده رود

به گزارش صدا و سیما، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، کارگران دهکده تفریحی زاینده رود چادگان، برای بیستمین روز در محل ورودی این مجتمع اقدام به برگزاری تجمع کردند.

گفتنی است این کارگران پیشتر علت اعتراض خود را عدم ساماندهی وضعیت اشتغالشان از جمله بلاتکلیفی و نبود امنیت شغلی عنوان کرده بودند.

تجمع متقاضیان مسکن مهر در اهواز

به گزارش ایران اینترنشنال، روز گذشته، ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۸، عده‌ای از متقاضیان مسکن مهر اهواز در اعتراض عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل اداره مسکن و شهرسازی این شهر، دست به تجمع زدند.

معترضان گفتند که ۱۰ سال پیش این زمین‌ها را قانونی خریده‌اند و به دلیل بالارفتن ارزش این زمین‌ها، مدیران استانی می‌خواهند با سندسازی، آن‌ها را تصاحب کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید