خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر طی سه حادثه جداگانه در شهرهای بندر عباس و مهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، طی دو حادثه در دو کشتی‌ صیادی بندرعباس در استان هرمزگان ۴ کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر مصدوم شده است.

بر اساس این گزارش، روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸، چهار کارگر در حین جوشکاری در محوطه سردخانه یک کشتی صیادی که متعلق به کشور چین بود، دچار گاز گرفتگی با گاز نامشخصی شدند.

در این حادثه ۳ کارگر ۲۵ تا ۳۲ ساله به دلیل گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند و یک کارگر حدودا ۳۶ ساله هم دچار مسمومیت استنشاقی شده بود که به بیمارستان منتقل شده است.

همچنین در این گزارش آمده است، روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۸، یک کارگر ۳۳ ساله حین تعمیر گاز برقی در یک کشتی صیادی دیگر در بندرعباس دچار برق‌گرفتگی شد و جان باخت.

مرگ یک کارگر در مهران

به گزارش ایسنا، قدرت اله شهبازبیگی، فرمانده انتظامی مهران از برخورد یک کارگر ۴۵ ساله با کابل فشار قوی در سه راهی جنداله و مرگ وی در این حادثه خبر داد.

وی در خصوص جزییات این حادثه گفت: “بنا به گزارش ماموران انتظامی حاضر در محل حادثه ، یک چوپان ۴۵ ساله به علت تخریب شدن تیر برق فشار قوی در داخل زمین های کشاورزی بخش صالح آباد از توابع شهرستان مهران و نزدیک بودن سیم به سطح زمین ، با کابل فشار قوی برخورد و دچار برق گرفتگی شده است”.

شهبازبیگی ادامه داد: “فرد مصدوم سریعا توسط عوامل اورژانس جهت مداوا به درمانگاه بخش صالح آباد منتقل و سپس با استفاده از بالگرد اورژانس به مراکز درمانی ایلام انتقال شد که به علت شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید