خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  تجمع کارگران دهکده تفریحی ویلایی عمران زاینده‌‌ رود شهر چادگان

تجمع کارگران دهکده تفریحی ویلایی عمران زاینده‌‌ رود شهر چادگان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، جمعی از کارگران دهکده تفریحی ویلایی عمران زاینده‌‌ رود در محوطه این مکان تفریحی در شهر چادگان واقع در استان اصفهان، دست به تجمع زدند. این کارگران با اعتراض نسبت به عدم ساماندهی وضعیت اشتغالشان خواستار تعیین تکلیف و ارتقای امنیت شغلی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز سه شنبه ۷ آبان ۹۸، جمعی از کارگران دهکده تفریحی ویلایی عمران زاینده‌‌رود، در اعتراض به عدم ساماندهی وضعیت اشتغالشان از جمله بلاتکلیفی و نبود امنیت شغلی در محوطه این مکان تفریحی در شهر چادگان واقع در استان اصفهان، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش در چند ماه اخیر و پس از تغییر مدیرعامل سازمان عمران زاینده‌رود، اخباری مبنی بر تعدیل و تبدیل وضعیت ۱۰۰ کارگر سازمان عمران منتشر شد که حمیدرضا جوادی، مدیرعامل عمران زاینده‌رود دراین باره مدعی شده بود که همه نیروهای سازمان سرکار خود هستند و تمام حقوق و مزایای آن‌ها برقرار است و هیچ‌گونه مشکلی در پرداخت نداریم.

پس از آن در خردادماه آگهی مناقصه‌ای از سوی سازمان عمران در جراید منتشر شد مبنی بر اینکه برخی فعالیت‌های سازمان عمران به صورت حجمی به پیمانکار واگذار می‌شود که مدیرعامل سازمان عمران به کل آن را تکذیب کرده و بی‌اساس خوانده بود. پس از انتشار این آگهی، برخی کارگران دهکده زاینده‌رود ۳ روز متوالی در مقابل ورودی این دهکده تجمع کرده و خواستار لغو این مناقصه شدند.

اکبر ترکی، نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین‌میاندشت در مجلس، در این خصوص گفت: “اصل موضوع تأسیس این دهکده یک حالت استعماری و استثماری داشت. زمین‌های منابع طبیعی متعلق به مردم چادگان را گرفتند و به ناحق و بی‌عدالتی واگذار کردند. بعد هم آمدند و از آب پایدار دریاچه استفاده کردند و غیر از آب شرب، حتی برای آبیاری چمن‌ها نیز از آب زاینده رود استفاده شد. آن چیزی هم که عاید مردم شهرستان چادگان از این دهکده شده است، فقط تعداد معدودی از این مردم به عنوان کارگر خدماتی و نگهبان استخدام شده‌اند”.

در این گزارش آمده است که کلنگ افتتاح دهکده تفریحی زایند‌رود در مجاورت دریاچه سد زاینده‌رود در شهر چادگان، سال ۶۷ به زمین زده شد. پس از آن با ورود بخش خصوصی احداث ویلاهای مجلل در آن‌ آغاز شد و این مجموعه با آنچه در اهداف آن که کمک به رشد شهر چادگان بود فاصله گرفت. فاصله طبقاتی میان افراد متمولی که به این دهکده سفر می‌کردند و مردم بومی چادگان، این موضوع که این دهکده در خدمت توسعه چادگان است را از مسیر خود منحرف ساخت. همچنین در ابتدا بنا بر این بود که این مجموعه تحت نظر شهرداری چادگان فعالیت کند اما اخیرا شهردار چادگان به صورت کلی از میان اعضای هیأت‌مدیره این سازمان توسط استانداری اصفهان خارج شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید