خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  با تودیع قرار وثیقه؛ ۳ کارگر آذرآب اراک آزاد شدند

با تودیع قرار وثیقه؛ ۳ کارگر آذرآب اراک آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری رئیس شورای اسلامی کار آذرآب اراک از آزادی ۳ کارگر بازداشت شده این واحد صنفی با تودیع قرار وثیقه خبر داد. با احتساب این افراد تمام کارگران بازداشتی آذرآب اراک آزاد شدند. ۴۲ نفر از کارگران این واحد صنعتی در جریان تجمع اعتراضی روز ۲۸ مهرماه و پس از آن بازداشت شده و ۳۹ نفر آنها پیشتر با تویع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل فارس، امروز دو شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۸، جواد صابری، رئیس شورای اسلامی کار آذرآب اراک از آزادی تمام کارگران این شرکت با تودیع قرار وثیقه خبر داد.

وی تصریح کرد: “در تجمع کارگران آذرآب ۲۱ نفر بازداشت شدند و ۲۰ نفر نیز به صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت شدنده بودند که اواخر هفته گذشته ۳۹ نفر آنها آزاد شده‌ و سه نفر دیگر در بازداشت بودند که آن سه نفر نیز به قید وثیقه آزاده شدند”.

وی با اشاره به اینکه یک نفر از کارگران نیز روز شنبه خود را به پلیس امنیت معرفی کرده است، بیان داشت: “کارگران بازداشتی آذرآب در اعتراض ۲۸ مهرماه در مجموع ۴۲ نفر بود و با توجه به نوع جرم تعیین شده برای کارگران نوع ضمانت آزادی از سوی مسوولان ذی‌ ربط مشخص شده است”.

لازم به یادآوری است روز ۲۸ مهر ماه جمعی از کارگران واحد صنعتی آذرآب اراک، در مسیر ریل راه‌آهن شمال به جنوب این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان تعیین تکلیف وضعیت سهام‌داری شرکت و دریافت معوقات مزدیشان شدند. در جریان این تجمع مأموران نیروهای انتظامی با کارگران درگیر شده و معترضان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

۲۱ تن از کارگران واحد صنعتی آذرآب در جریان تجمعات اعتراضی ۲۸ مهر ماه که با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد، بازداشت شده بودند و ۲۱ کارگر دیگر طی روزهای بعد در پی احضار به پلیس امنیت بازداشت شدند.

روز دوشنبه ۲۹ مهرماه دادستان اراک ضمن تائید خبر بازداشت این افراد، حضور کارگران آذرآب اراک در تجمع را “اخلال در نظم عمومی” خوانده بود.

گفتنی است پیشتر نیز در تاریخ ۱۵ مهرماه، تجمع کارگران این واحد صنفی با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد و مأموران یگان ویژه با استفاده از گاز اشک‌آور و با حضور در مقابل درب ورودی این شرکت اقدام به متفرق کردن کارگران معترض کرده و از ادامه تجمع و راهپیمایی اعتراضی آنها جلوگیری کردند.

تعیین تکلیف سهامداری، پرداخت معوقات حقوق از تیرماه سال جاری تاکنون و نداشتن قرارداد کاری؛ نبود منابع برای پرداخت پاداش و تسویه حساب بازنشستگان از جمله موضوعاتی است که کارگران خواستار رسیدگی مسئولان به آنها هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید