خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ ساعت ۱۹:۰۶:۵۸

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  افزایش شمار بازداشت شدگان مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی

افزایش شمار بازداشت شدگان مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی

خبرگزاری هرانا – وحید ابهری، فعال ترک (آذربایجانی) در پی شرکت در مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی در تبریز بازداشت شد. با احتساب بازداشت آقای ابهری، شمار شهروندان بازداشت شده در جریان این مراسم در روز جمعه به ۸ تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید ابهری، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بازداشت وی در ارتباط با مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی در شهر تبریز صورت گرفته است.

پیشتر هرانا در گزارشی از بازداشت تعدادی از شهروندان به نام‌های “یوسف رضوی، بابک حسینی مقدم، شهروز برزگر، شاهین برزگر حسین اسماعیلی، جلیل بیگ محمدی و بهنام (با نام خانوادگی نامشخص) ” در جریان مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی خبر داده بود.

گفتنی است، قرار بر آن بوده است که روز گذشته این افراد برای تفهیم اتهام به دادگاه انقلاب تبریز انتقال داده شوند.

به گفته یک منبع مطلع، شهروز و شاهین برزگر که نسبت برادری با یکدیگر دارند پیش از برگزاری مراسم و در منزل پدری خود بازداشت شده اند و تعداد بازداشت شدگان این مراسم بیش از این تعداد برآورد می شود و تعدادی از شهروندان نیز به صورت تلفنی تهدید شده بودند که در صورت شرکت در این مراسم بازداشت خواهند شد.

گفتنی است که سال گذشته نیز در جریان برگزاری این مراسم تعدادی از این شهروندان بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بودند.

لازم به توضیح است مهندس غلامرضا امانی از فعالین سرشناس ترک در ۲ آبان ماه ۱۳۸۷ به همراه دو برادر خود در یک تصادف جاده ای جان باخت. بخشی از افکار عمومی این مرگ را مشکوک خوانده و آن را نوعی “قتل سازمان یافته” خواندند بر همین اساس در تمام یک دهه اخیر مراسمات سالگرد فوت وی با تنش های امنیتی همراه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید