خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  اعتراضات هفت تپه؛ امیر امیرقلی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

اعتراضات هفت تپه؛ امیر امیرقلی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امیر امیرقلی، از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه و فعال کارگری ساعتی قبل با تودیع قرار وثیقه به طور موقت از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۲۶ دی ماه ۹۷ بازداشت و در شهریورماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۴ آبان‌ماه ۹۸، امیر امیرقلی با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

گفتنی است روز جاری، سپیده قلیان، از دیگر متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه با تودیع قرار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان قرچک ورامین آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است است روز شنبه ۱۶ شهریورماه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، حکم متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه را صادر کرده بود. بر اساس این حکم اسماعیل بخشی به ۱۴ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، محمد خنیفر به ۶ سال حبس تعزیری، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز الهیاری و عسل محمدی هرکدام به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند. پرونده علی نجاتی دیگر متهم این پرونده کماکان مفتوح است.

امیر امیرقلی عضو هیئت تحریریه نشریه گام در رابطه با اعتراضات کارگران هفت تپه، در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۹۷ در شهر بابلسر و توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین در تهران منتقل شده بود. وی در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال گذشته به اداره اطلاعات اهواز و سپس به بند قرنطینه زندان شیبان اهواز منتقل شده بود. وی در نهایت در تاریخ ۸ شهریورماه ۹۸، به همراه سپیده قلیان و اسماعیل بخشی از دیگر متهمین این پرونده، به زندان اوین منتقل شده بود.

پیشتر در تاریخ ۳۰ مهرماه سال جاری، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه «تا کمتر از یک ماه دیگر رای دادگاه تجدید نظر متهمین پرونده هفت تپه صادر می شود» گفت: “قرار تامین ۴ نفر از این افراد تخفیف پیدا کرد و به زودی با سپردن قرار وثیقه آزاد می شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید