خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  جلسه بازپرسی رضا شهابی برگزار شد

جلسه بازپرسی رضا شهابی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته جلسه بازپرسی رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بازپرسی شعبه ۲ دادسرای اوین برگزار شد. وی در جریان برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و پس از ۶ روز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، جلسه بازپرسی رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره این سندیکا، روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸ در شعبه ۲ دادسرای اوین برگزار شد.

بر اساس این گزارش، بازپرس شعبه دوم دادسرای اوین، نصیرپور، فعالیت‌های سندیکایی شهابی در دفاع از حقوق کارگران را جرم تلقی کرده است. وی در پایان جلسه اعلام کرده است در ادامه رسیدگی به پرونده تمام اعضای شناخته شده سندیکایی احضار خواهند شد.

پیشتر رضا شهابی طی ابلاغیه‌ای جهت حضور در این شعبه بازپرسی احضار شده بود.

رضا شهابی در جریان برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۶ روز در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده بود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پیشتر با انتشار فراخوانی از کارگران خواسته بود که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت همزمان با روز جهانی کارگر در تجمع اعتراضی در برابر مجلس شورای اسلامی حضور یابند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید