خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  یک کشته و ۳ مصدوم بر اثر نشت گاز در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک

یک کشته و ۳ مصدوم بر اثر نشت گاز در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک

خبرگزاری هرانا – در اثر استنشاق گاز دی اکسیدکربن در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک، ۴ دانشجو دچار گاز کرفتگی شدند. از این میان یک دانشجو جان خود را از دست داد و ۳ دانشجوی دیگر راهی بیمارستان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، به دلیل نشت هواکش موتورخانه و اشتنشاق گاز دی اکسیدکربن در خوابگاه، یک دانشجو جان خود را از دست داد و ۳ دانشجوی دیگر دچار گازگرفتگی شدند.

محمدعلی خداوردی، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اراک علت مسمومیت چهار دانشجوی ساکن خوابگاه این دانشگاه را گاز گرفتگی و فرسودگی خوابگاه مطرح کرد.

وی با اشاره به اینکه خوابگاه این دانشگاه فرسوده است و بیش از ۱۰ سال قدمت دارد گفت: “سیستم گرمایشی این خوابگاه شوفاژ است و هواکش موتورخانه این خوابگاه از سه اتاق دانشجویان عبور می‌کند. در یکی از این اتاق‌ها لوله‌های هواکش موتورخانه نشت می‌کند و در اثر استنشاق گاز دی اکسیدکربن،  چهار دانشجوی ساکنان اتاق دچار گاز گرفتگی می‌شوند که یکی از دانشجویان علائم حیاتی نداشت و سه نفر دیگر حال وخیمی داشتند که با حضور دو آمبولانس و انتقال دانشجویان مصدوم به بیمارستان حال آن‌ها بهبود یافته است”.

خداوردی با تأکید بر این‌که خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک فرسوده است و احتمال وقوع حوادث این چنینی وجود دارد، بیان کرد: “در سال جاری این دانشگاه ۳۰ نفر بیشتر از میزان ظرفیت که در دفترچه اعلام شده جذب کرده است. این دانشجویان مازاد باید به خوابگاه پردیس بروند و اکنون خوابگاه دانشجویان مازاد ظرفیت دانشگاه یکی از مسائلی است که دانشگاه با آن مواجه است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید