خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  یوسف ندرخانی، کشیش زندانی به اعتصاب غذای خود پایان داد

یوسف ندرخانی، کشیش زندانی به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – یوسف ندرخانی، کشیش زندانی در زندان اوین، روز یکشنبه ۲۲ مهرماه با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب غذای خود پایان داد. وی از تاریخ ۱ مهرماه در اعتراض به وضعیت تعلیقی تحصیل فرزندانش و امتناع مدارس از ثبت نام این دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از محبت نیوز، یوسف ندرخانی، کشیش زندانی در زندان اوین، پس از ۲۱ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بر اساس این گزارش هنوز مشخص نیست آیا وضعیت تحصیلی فرزندان او تغییری کرده است یا نه اما شنیده‌ها حاکیست مقامات و مسئولان زندان به وی اطمینان خاطر دادند که موضوع را بررسی خواهند کرد. گفتنی است برخی مدارس، بطور موقت فرزندان یوسف ندرخانی را به عنوان مهمان، تا زمان تعیین نتیجه و رای دادگاه در مورد این پرونده، پذیرفته‌اند.

وی روز دوشنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۸، در اعتراض به وضعیت تعلیقی تحصیل فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص گفته بود: “آقای یوسف ندرخانی صاحب سه فرزند(پسر) ۱۵، ۱۶  و ۱۷ ساله هستند. فرزندان وی با توجه به گرایش خانودگیشان به مذهب مسیحیت از شرکت در کلاسهای دینی و قرآن در مدرسه امتناع کرده بودند و از این رو برای این دو درس نمره ای برای آن‌ها لحاظ نشده و با وجود حضور مرتب در سایر کلاس ها از مقطع نهم به بالا، برای این دانش آموزان کارنامه قبولی صادر نشده است. البته برخی مدارس، موقتا فرزندان آقای ندرخانی را صرفا به عنوان مهمان، تا زمان تعیین نتیجه و رای دادگاه در مورد این پرونده، پذیرفته اند”.

لازم به یادآوری است پیشتر نیز به همین دلیل در سال ۹۶ از ثبت نام فرزندان آقای ندرخانی ممانعت به عمل آمده بود.

گفتنی است آقای ندرخانی در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۷، در شهر رشت در حضور خانواده اش با اعمال زور بازداشت و جهت اجرای حکم، به زندان گیل رشت منتقل شده بود. وی یک روز پس از بازداشت جهت اجرای حکم ۱۰ سال حبس به زندان اوین در تهران منتقل شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این کشیش زندانی سال ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شده بود. طی این جلسه وی بایت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق ترویج مسیحیت” محاکمه و به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان نیک شهر محکوم شد.

یوسف ندرخانی از اعضای گروهی موسوم به “کلیسای ایران” است که پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ در رشت به جرم ارتداد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. پس از دو سال با رای دیوان عالی کشور حکم اعدام وی لغو و پس از تحمل حدود ۳ سال حبس از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید