خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری کاشان

معوقات مزدی کارگران شهرداری کاشان

خبرگزاری هرانا_ کارگران شاغل در شهرداری کاشان در استان اصفهان از عدم پرداخت مطالبات مزدی چندین ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، کارگران خدماتی شهرداری کاشان حدود ۴ تا ۶ ماه است که هیچ‌گونه حقوقی نگرفته‌اند و اکنون زندگی‌شان را به سختی می‌گذرد.

در این گزارش آمده است: نوشتن از گرفتاری‌های کارگران شهرداری سوژه تکراری است که هر از چند گاهی فصلی از آن را برای مسئولان ورق می‌زنیم تا شاید یادشان بیاید که کارگرانی هم هستند که برای گذران یک زندگی ساده نیاز به پول و درآمد دارند.

سال‌هاست در کاشان حقوق کارگران شهرداری به موقع پرداخت نمی‌شود، آن‌قدر که یک کارگر ماه‌ها باید چشم‌انتظار حقوقی باشد که هیچ زمانی برای پرداخت آن مشخص نشده است.

کارگران شهرداری کاشان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از این موضوع به شدت گله‌مندند و با تأخیر چندماهه در پرداخت حقوق ناچیز خود مواجه هستند؛ آنان دست به دامان ما شدند تا شاید گره‌ای از مشکلاتشان باز شود.

یکی از کارگران شهرداری کاشان که در آتش‌نشانی مشغول به کار است، از عشق به شغلش و نگرفتن چند ماه حقوق گفت: “نزدیک به ۵ ماه است که هیچ‌گونه حقوقی نگرفته‌ام و زندگی ما به سختی می‌گذرد”.

وی افزود: “حقوق ۶ ماه اضافه کاری کارکنان آتش‌نشانی عقب افتاده است؛ متأسفانه نمی‌توانیم با مسئولان صحبت کنیم و گرنه از کار بیکار می‌شویم.

یکی دیگر از کارگران شهرداری گفت: “من واقعاً نمی‌دانم با چه زبانی بگویم که زندگی برایمان بسیار سخت شده است و از پس گرفتن چند عدد نان هم بر نمی‌آییم؛ از مسئولان شهرداری خواهش می‌کنم بیشتر به فکر کارگران باشند؛ راه به جایی نداریم و نمی‌توانیم حرفی بزنیم وگرنه از کار بیکار می‌شویم”.

علی هاشمی طاهری عضو شورای اسلامی شهر کاشان، گفت: “شهردار کاشان حدود ۲۰ روز پیش در جلسه شورای اسلامی شهر قول مساعد داد تا ظرف  ۲ الی ۳ روز آینده پرداخت می‌کنیم اما هنوز حقوقی به کارگران پرداخت نکرده است”.

وی افزود: “شهرداری بزرگ‌ترین مدیریت شهری است که حدود هزار و ۵۰۰ نفر از آن‌ها از قشر ضعیف هستند ما نمایندگان مردم هستیم نباید بگذاریم حق کارگران پایمال شود”.

عضو شورای شهر کاشان ادامه داد: “شاید برخی بگویند حقوق خیلی از کارخانه‌ها صنعتی کاشان عقب است این مشکل در همه‌جا وجود دارد اما باید بگویم شهرداری با تراکنش‌های مالی بالا نباید مشکل مالی داشته باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید