خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از وضعیت جمشید پیروتی، زندانی سنی مذهب زندان اوین

گزارشی از وضعیت جمشید پیروتی، زندانی سنی مذهب زندان اوین

خبرگزاری هرانا – جمشید پیروتی، زندانی سنی مذهب در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین است. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. آقای پیروتی که پیش از این در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شد با تودیع قرار وثیقه آزاد و پس از تائید حکم در خردادماه سال جاری بازداشت شد. وی حدود دو هفته قبل به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جمشید پیروتی، زندانی سنی مذهب در حال تحمل دوران حبس در زندان اوین است.

وی پیشتر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمان های مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای پیروتی که پیشتر در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شد با تودیع قرار وثیقه آزاد و پس از تائید حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی، در خردادماه سال جاری توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شد.

وی از حدود دو هفته قبل به سالن ۷ اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شده است.

لازم به ذکر است جمشید پیروتی، پیش از این در سال ۹۳ و در شهر مهاباد به همراه تعداد دیگری از شهروندان سنی مذهب بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید