خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از وضعیت پیمان عارفی، زندانی سیاسی در زندان اوین

گزارشی از وضعیت پیمان عارفی، زندانی سیاسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – پیمان عارفی، زندانی سیاسی ماه گذشته با پایان دوران مرخصی جهت تحمل باقی مانده دوران محکومیت خود به زندان اوین بازگشته است. وی سال ۹۶ به مرخصی اعزام شده بود. آقای عارفی، در سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و ابتدا به اعدام محکوم شده بود. حکم وی نهایتا در مرحله تجدید نظر به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیمان عارفی، زندانی سیاسی ماه گذشته جهت تحمل باقی مانده دوران محکومیت خود به زندان اوین بازگشته است.

وی در سال ۹۶ و در هشتمین سال حبس از بند ۷ زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

پیمان (امیررضا) عارفی در اردیبهشت ماه سال ۸۸ بازداشت شده و در دادگاه به اتهام “سب نبی” و “هواداری از انجمن پادشاهی” مورد محاکمه قرار گرفت. وی در مرحله بدوی به اعدام و سپس در دادگاه تجدید نظر به اتهام “هواداری از انجمن پادشاهی” به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شد.

این زندانی سیاسی که پیش از این نیز مدتی را به زندان رجایی شهر کرج و زندان مسجد سلیمان تبعید شده بود، در تاریخ ۲۶ آذر ماه ۹۲ “ناهید رحمانی” و “زیبا صادق‌زاده” مادر و همسر خود را در راه بازگشت از ملاقات بر اثر یک سانحه رانندگی از دست داد.

زیبا صادق‌زاده، همسر پیمان عارفی که خود به همراه همسرش بازداشت شده بود نیز مدتی در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی قرار داشته است.

پیمان عارفی هم اکنون در سالن ۹ اندرزگاه ۸ زندان اوین به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید