خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام و شلاق برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام و شلاق برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – روزگذشته یک متهم در تهران، توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک این استان، از بابت اتهامات “قتل” و “سرقت” به اعدام، ۱۳‌سال حبس، ۷۴‌ ضربه شلاق و پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه جوان، دیروز سه‌شنبه، ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸، یک زندانی متهم به قتل و سرقت به اعدام، زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شد.

بر اساس این گزارش، اول مهرماه سال گذشته زنی به مأموران پلیس تهران خبر داد که شوهر ۳۷‌ساله‌اش نیما گم شده‌است. او گفت: “شوهرم صاحب یک مغازه طلافروشی در خیابان ابوذر است. او مثل همیشه به محل کارش رفت و دیگر به خانه برنگشت. هر چه با گوشی تلفن همراهش تماس گرفتم، خاموش بود. تلفن مغازه‌اش را هم جواب نمی‌داد و کسی هم از او خبری نداشت. نگران شدم و راهی محل کارش شدم، اما همسایه‌ها گفتند که از صبح به مغازه نیامده است. من که چاره‌ای نداشتم تصمیم گرفتم پلیس را از ماجرا با خبر کنم”.

بعد از طرح شکایت، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس‌آگاهی تهران در اولین گام وارد مغازه نیما شده و متوجه شدند که دزد به محل دستبرد زده و پول و طلاهای داخل گاوصندوق را سرقت کرده‌است. بررسی‌های پلیس نشان داد که سارق فردی آشنا بوده که با در دست داشتن کلید وارد شده و بعد از ارتکاب سرقت از محل گریخته‌ است. همچنین مشخص شد که دوربین‌های مداربسته مغازه هم سرقت شده است. در حالی که بررسی‌های پلیس در جریان بود مأموران پلیس خودروی نیما را در خیابانی همان حوالی کشف کردند. مأموران پلیس با بررسی دوربین‌های مداربسته ساختمان‌های اطراف چهره مردی را که خودرو را رها کرده بود را شناسایی کنند.

همسر نیما بعد از دیدن چهره آن مرد، وی را شناسایی کرد. مانی از دوستان نیما و صاحب مغازه مصالح فروشی بود که تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او در بازجویی‌ها اتهامش را انکار کرد و گفت که اصلاً از نیما خبر ندارد.

در شاخه دیگری از بررسی‌ها کارآگاهان پلیس، راهی مغازه مانی شده و دروبین‌های مداربسته آنجا را هم بررسی کردند. بر اساس تصاویر دوربین مانی، نیما را به محل کارش کشانده و پس از قتل او، جسدش را تکه‌تکه و سپس از محل خارج کرده است.

مأموران پلیس وقتی این تصاویر را به مانی نشان دادند او شروع به حرف زدن کرد. متهم گفت: “مدتی بود که به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده بودم برای همین درآمدم به شدت کم شده بود و به افراد زیادی هم بدهکار بودم. برای همین نیما را به قتل رساندم و اموالش را سرقت کردم تا اوضاع مالی‌ام را بهتر کنم که گرفتار شدم”.

در نهایت کیفرخواست این متهم به قتل صادر شد و پرونده وی روی میز قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. روز گذشته بعد از اینکه قاضی رسمیت جلسه را اعلام کرد، اولیای‌دم گفتند که خواسته‌شان اعدام متهم است.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: “من با نیما دوست بودم و با هم رفاقت داشتیم. مدتی قبل از حادثه بود که به مصرف مواد اعتیاد پیدا کردم. همین موضوع سبب شد تا وضع مالی‌ام خراب شود. به دنبال راهی بودم تا وضع مالی را خوب کنم که تصمیم گرفتم از مغازه نیما سرقت کنم. برای همین نقشه‌ای طراحی کردم. مطابق نقشه روز حادثه به عمد با ماشین او تصادف کردم. نیما از ماشینش پیاده شد و گفت که باید خسارتش را بدهم که قبول کردم. گفتم که مدارک ماشین داخل مغازه‌ام است. خواستم به آنجا برویم تا مدارک را به او بدهم تا به بیمه برود و خسارت بگیرد که قبول کرد. وقتی وارد مغازه‌ام شد به او حمله کردم. دست و پا و دهانش را بستم. بعد کلید مغازه و گاوصندوقش را گرفتم. تلاش می‌کرد تا هر طور شده خودش را رها کند که مانع شدم و او را خفه کردم”.

متهم ادامه داد: “بعد از حادثه راهی مغازه‌اش شدم و دوربین‌های مداربسته را از کار انداختم. در گاو صندوق را باز کردم و دو و نیم کیلو طلا و پول‌هایش را سرقت کردم. سپس سوار ماشینش شدم و خودروی او را در محلی خلوت رها کردم”.

متهم در توضیح خارج کردن جسد هم گفت: “همان شب به مغازه‌ام برگشتم. خواستم جسد را از آنجا خارج کنم که به تنهایی نتوانستم این کار را بکنم برای همین جسد را مثله و در محل‌ها‌ی اطراف شهر رها کردم”.

هیئت قضایی بعد از شنیدن آخری دفاع متهم وارد شور شد و متهم را به اتهام قتل به اعدام، به اتهام سرقت به ۱۳‌سال زندان، ۷۴‌ ضربه شلاق و پرداخت دیه محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید