خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محسن حق شناس، جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

محسن حق شناس، جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

خبرگزاری هرانا – محسن حق شناس، دانشجوی دانشگاه تهران جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان اوین شد. وی در بحبوحه اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ بازداشت و در اسفندماه همان سال توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم صادره در مرحله تجدید نظر به یک سال حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محسن حق شناس، دانشجوی دانشگاه تهران جهت تحمل دوران حبس یک ساله خود راهی زندان اوین شد.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی، ماه گذشته رای قطعی محسن حق شناس دانشجوی رشته طراحی صحنه دانشگاه تهران را صادر و به وی ابلاغ کرده بود.

بر اساس این حکم آقای حق شناس از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” و “اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت فعالیت های رسانه ای اعم از مطبوعات و فضای مجازی محکوم شده بود.

وی در تاریخ ۱۴ اسفندماه سال ۹۶ و در مرحله بدوی از بابت این اتهامات در دادگاه انقلاب تهران به صورت غیابی و بدون حضور وکیل محاکمه و به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

محسن حق شناس در تاریخ ۱۰ دیماه ۹۶ در بحبوحه اعتراضات سراسری مردمی و دانشجویی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۸ روز بازجویی در سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به یکی از سلول های سه نفره بند وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی نهایتاً در تاریخ ۲۶ دیماه با تودیع قرار آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید