خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر طی سه حادثه جداگانه در شهرهای خدا بنده ، شبستر و صومعه سرا دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر مصدوم و یک کارگر نیز مفقود شده است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شهرستان خدابنده  از مرگ یک جوشکار بر اثر انفجار ناشی از مخزن سوخت بنزین در پمپ بنزین طی روز جاری خبر داد.

بر اساس این گزارش، جوشکاری دهانه شیر تعبیه شده و بسته بودن دریچه مخزن باعث ایجاد بخار و در نتیجه انفجار مهیب شده و گفته می‌شود که صدای ناشی از شدت انفجار موجب ترس و وحشت افراد نزدیک به محل حادثه شده بود.

 این مرد جوان که حدود ۳۵ سال سن داشت به علت شدت انفجار و صدمات و جراحات وارده، پیش از رسیدن عوامل اورژانس فوت کرده است.

مرگ یک کارگر در شبستر

به گزارش فارس، فرمانده انتظامی شبستر، از مرگ یک کارگر ساختمانی به علت برق گرفتگی در روستای کوشک این شهرستان خبر داد.

 بر اساس این گزارش، مرد ۲۱ ساله‌ای در ساختمانی در حال ساخت، بر اثر برق گرفتگی دستگاه بالابر و به علت شدت صدمات وارده جان خود را از دست داده است.

کوشک یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان گونی مرکزی بخش مرکزی شهرستان شبستر واقع شده است.

مفقودی و مصدومیت دو کارگر در صومعه‌سرا

به گزارش ایلنا، در پی وقوع سیلاب در مسیر رودخانه صومعه‌سرا، دو کارگر یک واحد مرغداری دچار حادثه شدند که یکی از آنها نجات پیدا کرد و نفر دوم ناپدید شده است.

این دو کارگر حین برگشت از محل کار خود در صومعه سرا به علت طغیان آب بر اثر بارندگی‌ها از ارتفاع پل سقوط کردند که یکی از آنها توسط کمک‌های مردمی نجات پیدا کرد و دیگری ناپدید شده و عملیات جستجو برای نجات وی همچنان ادامه دارد.

صومعه سرا شهری در ۲۵ کیلومتری غرب شهرستان رشت از توابع استان گیلان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید