خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران ۲ واحد صنفی و بیش از ۲ هزار کارگر در خراسان شمالی

معوقات مزدی کارگران ۲ واحد صنفی و بیش از ۲ هزار کارگر در خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا  – کارگران شاغل در دو واحد صنفی از جمله کارگران شهرداری منطقه سه اهواز و کارخانه آزمایش مرودشت مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. همچنین دو هزار و ۶۹ کارگر استان خراسان شمالی به طور میانگین هر کدام هشت میلیون تومان از واحدهای صنفی مختلف معوقات مزدی دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگر کارخانه آزمایش مرودشت با گذشت ماه ها از تعطیلی این واحد صنفی همچنان معوقات مزدی خود را دریافت نکردا اند.

تعداد این کارگران که بیش از ۷۶ نفر است بارها جهت رسیدگی به معوقات خود به نهادهای مسئول از جمله فرمانداری مرودشت و دفتر نمایندگان مجلس مراجعه و خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شده‌اند اما تا امروز به نتیجه روشنی نرسیده‌اند.

به گفته کارگران: “تعطیلی این کارخانه، زندگی ما بومی‌های مرودشت را با مشکلات بسیار مواجه کرده است”.

فرماندار ویژه مرودشت در این رابطه گفت: “تمامی زیرساخت‌های کارخانه آزمایش از بین رفته است و مطالبات ۵ میلیاردی کارگران این کارخانه مغفول مانده است و این کارگران روزانه نسبت به مطالبه گری در این خصوص اقدام می‌کنند”.

معوقات مزدی کارکنان شهرداری منطقه سه اهواز

به گزارش ایلنا، یکی از پیمانکاران پیشین شهرداری منطقه سه اهواز از حدود ۲ سال قبل بابت بخشی از معوقات مزدی ۱۴۰ کارگر خدماتی بدهکار است و هنور پرداختی به کارگران صورت نگرفته است.

بر اساس این گزرش، این کارگران از سال ۹۲ تا ۹۶ تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری به عنوان کارگر خدماتی در نواحی یک و دو منطقه سه شهرداری اهواز مشغول به کار بوده‌اند  اما برخی مزایای مزدی همانند حق سنوات، مرخصی، پاداش، اضافه کاری و حق لباس .. را دریافت نکرده‌اند و به صورت میانگین حدود ده میلیون تومان طلب دارند ولی از زمان خاتمه قرارداد خود با پیمانکار مذکور، هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از او دریافت کنند.

طبق اظهارات کارگران: مسئولان شهرداری اهواز با وجود خروج پیمانکار پیشین به عنوان کارفرمای اصلی، مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را برعهده نمی‌گیرند و در این بین کارگران بیشترین خسارت را دیده‌اند و چندین سال است پرونده شکایت ۱۴۰ کارگر شهرداری منطقه سه اهواز در مراجع قضایی اهواز در حال رسیدگی است و هنوز به اتمام نرسیده.

معوقات مزدی خراسان شمالی

به گزارش ایسنا، دو هزار و ۶۹ کارگر استان خراسان شمالی به طور میانگین هر کدام هشت میلیون تومان از واحدهای صنفی مختلف معوقات مزدی دارند.

بر اساس این گزارش، عمده معوقات کارگری در این استان در حوزه پیمانکاری است و شرکت سهامی و زراعی بهکده رضوی در شهرستان مانه و سملقان بیشترین معوقات کارگری را در این استان دارند.

 معوق این کارگران طی سال جاری به ۱۱ میلیارد تومان رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید