خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  با تودیع قرار وثیقه؛ ۵ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه آزاد شدند

با تودیع قرار وثیقه؛ ۵ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از آزادی تمام کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه خبر داد. این در حالی است که منابع کارگری از ادامه بازداشت محمد خنیفر خبر داده اند. روز یکشنبه ۱۴ تن از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند که از این تعداد ۸ کارگر ساعاتی پس از بازداشت و ۵ کارگر دیگر روز جاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، امروز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۸، حسینی پویا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از آزادی تمام کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه خبر داد.

بر اساس این گزارش، دادستان استان خوزستان مدعی شده است: “این افراد در رابطه با شکایت خصوصی کارفرمای شرکت کشت و صنعت هفت تپه با تشکیل پرونده قضایی بازداشت شده بودند”.

روز جاری سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز از آزادی با قرار وثیقه ۶ کارگر بازداشتی خبر داده است.

بر اساس این گزارش ابراهیم عباسی منجزی و مسلم چشم خاور، هرکدام با تودیع قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی، محمود خدایی، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، ایمان اخضری، با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی، یوسف بهمنی، با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی و محمد خنیفر، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

این در حالی است که خبرگزاری ایلنا در گزارشی گفته است که عصر امروز (هفدهم مهرماه) کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه به جز یک نفر همگی با قرار وثیقه آزاد شدند. از قرار معلوم تنها محمد خنیفر در بازداشت مانده است و باقی بازداشتی‌های روز اخیر با سپردن وثیقه از زندان دزفول آزاد شده‌اند.

این کارگران روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۸ در پی تجمعات و درخواست مطالبات خود بازداشت شده بودند که تعدادی از کارگران ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده بودند و ۶ شهروند دیگر پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم دادیاری دادگستری شوش و علیرغم تعیین قرار وثیقه در بازداشت بودند.

بر اساس این گزارش روز یکشنبه همچنین ۲ تن دیگر از کارگران به نام های “محمود خدایی و ایمان اخضری” و پیش از آن نیز یوسف بهمنی، دیگر کارگر این شرکت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

گفتنی است دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، به دلیل اخراج همکارانشان آغاز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید