خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸, 8th of April 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ساعت ۱۱:۵۹:۰۱

    خانه  > کودکان  >  روزانه ۵ مورد کودک آزاری در استان خراسان رضوی گزارش می شود

روزانه ۵ مورد کودک آزاری در استان خراسان رضوی گزارش می شود

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از گزارش شدن روزانه ۵ مورد کودک آزاری به اورژانس بهزیستی این استان خبر داد. به گفته وی بیشترین میزان آزار به کودکان از سوی خانواده و افراد درجه یک از جمله پدر و مادر وارد می شود و غفلت مهمترین کودک آزاری است که بالاترین میزان را دارد. همچنین کودک آزاری جسمی در دومین رتبه و آزار روانی و جنسی در سومین رتبه انواع کودک آزاری قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روزانه پنج مورد کودک‌ آزاری در خراسان رضوی گزارش می شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون در ۲۰ شهر استان مرکز اورژانس اجتماعی فعالیت دارد که از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۳ روزانه پنج مورد کودک آزاری گزارش می شود.

غلامحسین حقدادی افزود: سالانه حدود ۲ هزار مورد کودک آزاری در این استان به بهزیستی گزارش و رسیدگی می شود.

وی اظهار داشت: در پیگیری گزارشات دریافتی شرایط آزار کودک، مشکلات و وضعیت خانواده، احتمال تکرار آسیب کودک و علت آزار رساندن به وی در خانواده یا از سوی اطرافیان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی گفت: بیشترین میزان آزار به کودکان از سوی خانواده و افراد درجه یک از جمله پدر و مادر وارد می شود به همین دلیل صلاحیت نگهداری از کودک از سوی کارشناسان بررسی و برای تصمیم در این زمینه به قاضی ارائه می شود.

حقدادی افزود: در صورت سلب صلاحیت خانواده برای نگهداری از کودک، وی به مراکز بهزیستی تحویل می شود که به طور معمول در ۱۰ درصد موارد کودک آزاری، کودک به صورت فرزندخوانده تحویل خانواده جدید می شود.

وی ادامه داد: در سایر موارد کودکان تحویل سایر اعضای خانواده و بستگان یا پس از مدتی با بهبود شرایط والدین تحویل آنان می شود.

وی اظهار داشت: غفلت مهمترین کودک آزاری است که بالاترین میزان را دارد و بی توجهی به تغذیه، بهداشت و تحصیل کودک از موارد غفلت محسوب می شود.

حقدادی ادامه داد: کودک آزاری جسمی در دومین رتبه و آزار روانی و جنسی در سومین رتبه انواع کودک آزاری قرار دارد.

استان خراسان رضوی دارای حدود ۷۰۰ هزار کودک زیر ۶ سال است.

در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی و حدود ۱۰ هزار تماس در ارتباط با همسر آزاری بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید