خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق برای ۴ متهم در تهران

صدور حکم شلاق برای ۴ متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – چهار متهم یک پرونده توسط شعبه ۵ دادگاه کیفری تهران در کنار سایر مجازات ها به شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، دادگاه، ۴ متهم توسط شعبه ۵ دادگاه کیفری تهران در کنار سایر مجازات ها به شلاق محکوم شدند.

در این گزارش آمده است: قضات با توجه به مدارک موجود در پرونده، فیلم‌ها و عکس‌های ضبط‌شده متهم ردیف اول را به اتهام آدم‌ربایی سه نفر، تهدید به قتل، ایجاد رعب و وحشت و ایراد ضرب‌وجرح عمدی سه شاکی پرونده جمعا به ۴۵ سال حبس و شلاق و دیه محکوم کردند.

این چهار متهم در پی شکایت سه جوان بازداشت شدند که مدعی بودند در حال درست‌کردن کباب مورد سرقت قرار گرفته‌اند. اولین شاکی پرونده که خودش به دلیل درگیری در پرونده دیگری بازداشت شده بود، بعد از انتقال به دادگاه گفت: من با دوستانم در فضای سبز داشتم کباب درست می‌کردم که متهمان به نام‌های میثم، سپهر، کامران و سعید با قمه به جان ما افتادند و با تهدید به قتل هرچه داشتیم بردند، بعد هم لباس‌هایم را درآوردند و از من فیلم گرفتند و تهدید کردند که فیلم را پخش می‌کنند. البته یک نفر دیگر هم با آن‌ها بود که متواری است.

سپس دو شاکی دیگر جزئیاتی از این واقعه را توضیح داده و نهایتا قضات با توجه به مدارک موجود در پرونده، فیلم‌ها و عکس‌های ضبط‌شده متهم ردیف اول را به اتهام آدم‌ربایی سه نفر، تهدید به قتل، ایجاد رعب و وحشت و ایراد ضرب‌وجرح عمدی سه شاکی پرونده جمعا به ۴۵ سال حبس و شلاق و دیه محکوم کردند. متهم ردیف دوم به اتهام دو فقره آدم‌ربایی و ایراد ضرب‌وجرح به ۲۰ سال حبس و شلاق، متهم ردیف سوم به ۱۴ سال حبس و شلاق و متهم ردیف چهارم به دوسال‌ونیم حبس و شلاق محکوم شدند. متهمان همچنین درخصوص ایراد ضرب عمدی به پرداخت دیه نیز محکوم شدند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید