خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  ماهر دسومی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

ماهر دسومی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ماهر دسومی، معلم اهوازی روز گذشته با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد. وی در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه به همراه دو معلم دیگر به نام علی عبیداوی و ناجی سواری بازداشت و اوایل مردادماه به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند. علی عبیداوی و ناجی سواری نیز پیش از این با تودیع قرار آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸، ماهر دسومی، معلم اهوازی پس از ۵ ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، ماهر دسومی، ۳۰ ساله، متاهل و دارای ۱ فرزند، معلم در مدرسه غیرانتفاعی منطقه شیبان و از اهالی کوی پاستوریزه اهواز، ناجی سواری، ۳۸ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند و معلم مدرسه طالقانی فرهنگشهر و از اهالی شهرک برق اهواز و علی عبیداوی، ۳۶ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند، معلم مدرسه قدس حمیدیه و از اهالی کوی علوی اهواز توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شده بودند.

این سه معلم از اعضای امدادگران مردمی مناطق سیل زده نیز بوده‌اند و بازداشت آنان در مدارس محل تدریس خود و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود.

این شهروندان اوایل مردادماه سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان این شهر منتقل شده بودند. ناجی سواری در تاریخ ۱۰ مهرماه و علی عبیداوی ماه گذشته با تودیع قرار وثیقه از این زندان آزاد شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید