خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  آسیب به قلعه تاریخی “بادام تک” حین انجام مانور آتش نشانی در خراسان جنوبی/ویدئو

آسیب به قلعه تاریخی “بادام تک” حین انجام مانور آتش نشانی در خراسان جنوبی/ویدئو

خبرگزاری هرانا – روز جاری، اداره آتش نشانی خراسان جنوبی به مناسبت روز آتش نشان اقدام برگزاری مانور در قلعه تاریخی “بادام تک” در این استان کرد. گفته می‌شود این مانور بدون هماهنگی اداره میراث فرهنگی استان صورت گرفته و در پی آن بخشی از این قلعه تاریخی در آتش سوخت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فرارو، امروز شنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸، در پی برگزاری مانور آتش نشانی در استان خراسان جنوبی، بخشی از بنای تاریخی “بادام تک”  در آتش سوخت.

بر اساس این گزارش، همزمان با روز آتش‌نشان، اداره آتش‌نشانی استان خراسان جنوبی، قلعه‌ی تاریخی “بادام تک” را بدون هماهنگی با میراث فرهنگی برای برگزاری مانور انتخاب کرد.

از مجموع نقاطی که برای قرار دادن لاستیک‌ها در این بنای تاریخی، با هدف آتش زدن و اجرای مانور برای خاموش کردن انتخاب شده بودند، علاوه بر بخش بیرونی قلعه، یکی از اتاق‌های قلعه نیز در نظر گرفته شده بود، اما در این میان، به خاموش کردن در حد چند شعله کوچک قناعت نشد.

علیرغم اظهارنظر مدیر کل این استان مبنی بر اینکه محیط پس از اطفای آتش بررسی شده و آتش به هیچ نقطه‌ای در داخل قلعه آسیب وارد نکرده، اما فیلم منتشر شده از این مانور نشان می‌دهد که آتش به داخل این قلعه نفوذ کرده و بخشی از این بنا در پی این مانور در آتش سوخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید