خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  نجف مهدی پور از بیمارستان به زندان دره شهر منتقل شد

نجف مهدی پور از بیمارستان به زندان دره شهر منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه، نجف مهدی پور، روزنامه نگار زندانی که پیشتر در تاریخ ۲۶ شهریورماه، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی از زندان ایلام به بیمارستان منتقل شده و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته بود، به زندان دره‌شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۸، “نجف مهدی‌پور” با ترخیص از بیمارستان، به زندان دره‌شهر منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “بازگشت آقای مهدی‌پور به زندان، با دستور دادستانی دره‌شهر صورت گرفته و علیرغم تاکید پزشک برای تمدید مرخصی استعلاجی، دادستانی دره‌شهر با این درخواست مخالفت کرده است. با این حال با درخواست وی جهت انتقال از زندان ایلام به دره‌شهر موافقت شده و به زندان این شهر منتقل شده است.”

گفتنی است که این زندانی پیشتر در روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ به دلیل مشکل تنفسی شدید، به بیمارستان مصطفی خمینی در ایلام منتقل شده و تحت مراقبت پزشکی بود.

آقای مهدی‌پور که در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ جهت تحمل حبس یک ساله خود بازداشت و به زندان دره‌شهر منتقل شده بود در تاریخ ۵ مرداد ماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۵ مردادماه به زندان بازگردانده شده بود. وی از تاریخ ۹ شهریورماه بدون اطلاع قبلی و تحت تدابیر امنیتی به زندان ایلاممنتقل شده است.

این شهروند ایلامی روز ۳۰ اردیبهشت ۹۷ بازداشت و سپس به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. وی روز سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷ به دادگاه انقلاب ایلام احضار شده و حکم یک سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به وی ابلاغ شده بود.

روز شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ آخرین دفاعیاتش را در دادگاه تجدیدنظر ارائه داده و در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه حکم یک سال حبس وی عیناً تایید شده بود.

پیشتر نیز انتشار مقالات انتقادی، تعطیلی دوهفته‌نامه‌ی باختر زمین را در پی داشت که آقای مهدی‌پور صاحب امتیاز آن بود.

نجف مهدی‌پور کارشناس ارشد علوم سیاسی و کاندیدای دهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید