خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۶۲ کارگر طی فصل گردو چینی در آذربایجان شرقی

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۶۲ کارگر طی فصل گردو چینی در آذربایجان شرقی

خبرگزاری هرانا – طی فصل گردو چینی ۶۲ کارگر در استان آذربایجان شرقی در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان باختند و ۶۰ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از جان باختن ۲ کارگر و مصدومیت ۶۰ کارگر دیگر در فصل گردو چینی در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

 فرزاد رحمانی امروز، اظهار داشت: “در فصل برداشت گردو به دنبال سقوط از درخت دو نفر جان باخته و ۶۰ نفر هم راهی بیمارستان شده‌اند”.

وی با اشاره به اهمیت رعایت مسائل ایمنی  برای گردوتکان‌ها افزود: “همه ساله در این فصل بر اثر سقوط افرادی که مبادرت به گردو چینی می کنند شاهد حوادث و مصدومیت هایی هستیم که متاسفانه تا امروز در استان  دو نفر بر اثر سقوط از درخت گردو فوت کرده و شصت نفر دچار صدمات متعدد اندام و سقون فقرات و ضربه به سر شده‌اند”.

رحمانی با تاکید بر اینکه افراد دچار سابقه فشارخون و دیابت بیشتر مراقب حوادث مشابه باشند افزود: “افرادی که سابقه مصرف داروهای فشارخون و یا مغز و اعصاب و یا دیابت دارند از رفتن به بالای درخت خودداری کنند”.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: “استفاده از کلاه ایمنی،کفش مناسب،کمربند مهاری و تجهیزات و نردبان‌های مناسب  از شدت حوادث احتمالی خواهد کاست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید