خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، شماری از کارگران حفاظت از جنگل استان مازندران در مقابل ساختمان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تهران، شماری از کارگران دائمی شرکت حمل و نقل جاده‌ای خلیج فارس در مقابل ساختمان این شرکت و جمعی از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۸، جمعی از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان لردگان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان در خصوص دلیل این تجمع گفتند: “خانه بهداشت به خاطر آزمایش قندخون با استفاده از سرنگ آلوده، تعداد زیادی از اهالی روستا را به ایدز مبتلا کرده است”.

خبرگزاری ایلنا اعلام کرده که این خبر توسط سیدمرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز تایید شده است. این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه آورده است که مردم معترض شیشه‌های ساختمان شبکه بهداشت روستا را شکستند

همچنین محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اظهارنظری مرتبط با این مسئله، ابتلای ۲۶ تن از اهالی را به ویروس ایدز تایید کرد.

به گفته یک منبع محلی، برخی از اهالی روستای چنار محمودی حدود دو ماه پیش، پس از دادن آزمایش دیابت متوجه شدند که تعدادی از آنها مشکوک به داشتن بیماری اچ.آی.وی هستند. این بیماران به نتیجه این آزمایش اکتفا نکرده و برای اطمینان بیشتر به مراکز درمانی اصفهان و شیراز مراجعه کردند که در آنجا نیز نتیجه مثبت بود. صبح امروز مردم این روستا در اعتراض به آنچه که قصور مسئولین بهداشت روستا در انتقال ویروس ایدز به تعدادی از اهالی تلقی می کنند دست به تجمع زدند. در پی این تجمع و رسانه ای شدن خبر، تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین مسئولین در حوزه بهداشت و درمان واکنش نشان دادند.

کارگران دائمی شرکت حمل و نقل جاده‌ای خلیج فارس

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران دائمی شرکت حمل و نقل جاده‌ای خلیج فارس، در اعتراض به تبدیل وضعیت قراردادی خود از دائمی به پیمانی، مقابل این شرکت واقع در میدان نماز شهر اسلامشهر دست به تجمع زدند.

مدیریت بخش خصوصی حمل‌ونقل خلیج فارس که اخیرا اقدام به خریداری این شرکت کرده است، دستور پیمانی شدن حدود ۱۰۰ نفر از کارگران این شرکت که دارای حداقل ۵ و حداکثر ۲۳ سال سابقه کاری هستند را صادر کرده است که در نتیجه این اتفاق کارگران اجازه ورود به محل کار خود را تا تعیین تکلیف ندارند.

 به گفته یکی از کارگران: بخش خصوصی شرکت در چارچوب قوانین و مقررات واگذاری که از سوی سازمان خصوصی‌سازی به آن تکلیف شده، حرکت نمی‌کند. به عنوان نمونه مالک جدید طبق تعهدنامه‌ای که به سازمان خصوصی‌سازی در زمان واگذاری داده، حق اخراج هیچ نیرویی را تا ۵ سال آینده ندارد اما در حال حاضر می‌بینیم بخش خصوصی با بی‌توجهی به مفاد واگذاری شرکت حمل‌ونقل از مرداد ماه سال جاری همه قراردادهای کارگران را لغو کرده.

وی افزود: جدا از بی‌ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجهیم، دست‌کم بابت چندین ماه معوقات مزدی از شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس طلبکاریم که از زمان مالک قبلی به تاخیر افتاده است.

تجمع کارگران حفاظت از جنگل استان مازندران

به گزارش اتحاد، روز گذشته سه شنبه، ۹ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران حفاظت از جنگل استان مازندران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور واقع در تهران، دست به تجمع زدند.

کارگران حفاظت از جنگل استان مازندران در اعتراض به عدم پرداخت ۱۴ ماه معوقه مزدی خود و پی گیری وضعیت شغلی تعدادی از همکارانشان که به خاطر اجرای طرح تنفس جنگل دچار مشکل شده اند در مقابل سازمان جنگل ها و مراتع کشور درتهران تجمع کردند کارگران همچنین خواستار رسیدگی به حق بهربرداری خود که از سال ۹۶ به تاخیر افتاده هستند کارگران گفتند تا رسیدن به خواسته های خود به تجمع و اعتراض ادامه خواهند داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید