خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی

کشته شدن یک شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه در پی تیراندازی نیروهای نظامی به سمت یک خودروی سوخت بر در منطقه آسپیچ از توابع شهرستان سراوان یک شهروند جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ،  روزیکشنبه ۷ مهرماه ۹۸، ماموران کلانتری آسپیچ سراوان به سمت یک خودرو سوخت بر شلیک کردند که در پی آن یک شهروند کشته شد.

در جریان این تیراندازی “میثم ندرت زهی” ۱۸ ساله فرزند حسین جان خود را از دست داد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که “نیروهای انتظامی پس از گشودن آتش به سمت ماشین سوخت بر و آتش گرفتن خودرو با شلیک های پی در پی به میثم اجازه خروج از ماشین را نداند”.

همچنین روز گذشته مولوی سید عبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان در اعتراض به کشته شدن سوخت بران در این استان به استاندار سیستان و بلوچستان نامه‌ای نوشت.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید