خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام و شلاق برای یک زندانی در تهران

صدور حکم اعدام و شلاق برای یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، یک زندانی توسط شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران، از بابت اتهام “قتل عمد” به اعدام و به علت “شرب خمر”  به تحمل ۸۰ ضربه شلاق و همچنین با توجه به اصابت چاقو به مقتول، به پرداخت یک درصد دیه کامل محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دیروز یکشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۸، یک زندانی در تهران به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از ۲۶ خردادماه سال گذشته، در پی بروز درگیری در خیابان گلشهر چهاردانگه تهران، در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بهمن ۱۹‌ساله که در دوران مرخصی سربازی به سر می‌برد، در جریان درگیری با دو موتورسوار بر اثر ضربات چاقو به قتل ‌رسیده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، مأموران با رصد دوربین‌های مداربسته توانستند یکی از متهمان به نام جواد را شناسایی و دستگیر کنند. جواد در مراحل اولیه روند تحقیقات در خصوص پرونده این قتل جرمش را انکار کرد.

پس از آن مصطفی به اتهام مشارکت در قتل بازداشت شد و او نیز منکر قتل شده و گفت: “آن روز برای خرید سیگار به مارکت رفته بودم که جواد با مقتول درگیر شد و با چاقو او را کشت”.

با انکار متهمان و بر اساس شواهد به دست آمده، پرونده بعد از صدور کیفرخواست، صبح روز گذشته به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی مهدی رحمانی فرستاده شد.

در ابتدای جلسه دادگاه، اولیای دم خواستار صدور و اجرای حکم اعدام برای متهمان شدند. ابتدا جواد در جایگاه ایستاد و بار دیگر جرمش را انکار کرد. در پی آن به دستور ریاست دادگاه، فیلم صحنه جرم که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط شده ‌بود به متهم نشان داده شد که متهم بار دیگر جرمش را نپذیرفت و تاکید کرد که کیفیت پایین فیلم چیزی را نشان نمی‌دهد.

در پایان این جلسه، قاضی متهم را از بابت اتهام “قتل عمد” به اعدام، به اتهام “شرب خمر”به تحمل ۸۰ ضربه شلاق و به علت اصابت چاقو به مقتول به پرداخت یک درصد دیه کامل محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید