خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران شرکت لبنیاتی پاژن نسیم شهر در مقابل ساختمان این شرکت و شماری از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت لبنیاتی پاژن در نسیم شهر، در اعتراض عدم پرداخت مطالبات مزدی شش ماهه خود، در مقابل ساختمان این شرکت، دست به تجمع زدند.

پیش از ظهر سه شنبه کارگران شرکت لبنیاتی پاژن در نسیم شهر با تجمع درمقابل این شرکت دست به تجمع زدند. کارگران این شرکت به عدم پرداخت حقوق ۶ ماه خود اعتراض داشتند.

مجتبی خانجانی فرماندار بهارستان امروز اظهار داشت: “در خصوص شرکت پاژن بنابر اقدامات گذشته مدیریت در افزایش قیمت محصولات تولیدی بدون هماهنگی مراجع ذی‌صلاح، چندین مرتبه توسط اداره تعزیرات حکومتی جریمه و هر بار احکام نیز تایید شد”.

وی افزود: “شرکت پاژن در وسط شهر نسیم شهر قرار دارد و از نظر شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست وجود دامداری با حدود ۱۰۰۰ راس گاو در محدوده شهری مجاز نیست و بایستی هر چه سریعتر دام‌ها به نقاط مجاز منتقل شود و بخش دیگر نیز وجود برخی جرائم در این حوزه است”.

فرماندار بهارستان بیان داشت: “بخش دیگر مشکلات مربوط به عدم پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی از بخش سهم کارفرما بوده و شرکت پاژن در ۳ حوزه پیمانکاری با دستگاه‌های اجرایی مشکل دارد”.

خانجانی گفت: “همزمان شرکت پاژن اقدام به توسعه در حوزه‌های دیگر در خارج از محل فعلی کرده و بخش قابل توجهی از سرمایه گردش شرکت هزینه شده لذا در سال جاری با رکود سرمایه در گردش مواجه بوده و به هر دلیلی از پرداخت حقوق اجتناب کرده و جالب اینجاست که هیچ کارگری از این مجموعه به عدم پرداخت حقوق‌ها اعتراضی نداشته و که این نشان از بزرگواری این کارگران دارد”.

وی ادامه داد: “با پیگیری‌های نماینده مجلس و ورود استانداری و فرمانداری تمام حساب‌های شرکت در ابتدای شهریورماه توسط ارزش افزوده و اداره تعزیرات رفع توقیف‌ توقیف و به صورت زمان دار فرصت دار به مالک فرصت داده شد”.

خانجانی بیان داشت: “مالک کارخانه متعد شد حقوق یک ماه و نیم کارگران تسویه کند و با توافق با دستگاه‌های مربوطه شرکت جرائم را پرداخت کند و تعرفه‌های مربوطه حذف یا تخفیف داده شود و به تدریج فرآیند انتقال این هزار راس دام انجام شود”.

وی گفت: “فرمانداری شهرستان در صورت رضایت کارگران حاضر به انجام هر کمکی است و اداره کار نیز موظف است با بازرسی‌های مستمر تخلفات مجدد در حوزه عدم پرداخت حقوق کارگران را گزارش کند”.

سومین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، در اعتراض به تعدیل ۲۰ نفر از همکارانشان، در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

گفتنی است که تعداد ۲۰ نفر از کارگر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه که در بخش تولید اشتغال دارند از بامداد روز دوشنبه (یکم مهرماه) با اتمام قرارداد کار اجازه ورود به محل کار خود را ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید